De grootste partij per gemeente
De grootste partijen in de 322 gemeenten die we volgen: CDA: 65, VVD: 45, GROENLINKS: 13, SGP: 12, ChristenUnie: 12.
Aantal keer grootste
- CDA: 65
- VVD: 45
- GROENLINKS: 13
- SGP: 12
- ChristenUnie: 12
- Gemeentebelangen: 7
- PvdA: 5
- SGP-ChristenUnie: 4
- SP: 4
- D66: 3
- LOKAAL BELANG: 2
- Combinatie Gemeentebelangen: 1
Per gemeente
| Gemeente | Grootste partij | Aandeel stemmen | Zetels |
|---|---|---|---|
| 's-Hertogenbosch | VVD | 12,5% | 5 van 39 |
| Aa en Hunze | Combinatie Gemeentebelangen | 42,6% | 10 van 21 |
| Aalsmeer | CDA | 31,2% | 8 van 23 |
| Aalten | CDA | 28,1% | 0 van 0 |
| Achtkarspelen | CDA | 26,0% | 6 van 21 |
| Alblasserdam | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 25,7% | 5 van 19 |
| Albrandswaard | VVD | 21,1% | 5 van 21 |
| Alkmaar | Onafhankelijke Partij Alkmaar (OPA) | 15,3% | 6 van 39 |
| Almelo | CDA | 14,3% | 6 van 35 |
| Almere | VVD | 15,3% | 8 van 45 |
| Alphen aan den Rijn | Nieuw Elan | 24,1% | 10 van 39 |
| Alphen-Chaam | CDA | 27,4% | 4 van 15 |
| Ameland | AmelandEén | 42,9% | 5 van 11 |
| Amersfoort | Democraten 66 (D66) | 15,2% | 6 van 39 |
| Amstelveen | VVD | 24,2% | 10 van 37 |
| Amsterdam | GROENLINKS | 20,4% | 10 van 45 |
| Apeldoorn | VVD | 13,6% | 6 van 39 |
| Arnhem | GROENLINKS | 16,6% | 7 van 39 |
| Assen | ChristenUnie | 14,4% | 5 van 33 |
| Asten | CDA | 29,9% | 5 van 17 |
| Baarle-Nassau | BAARLE! | 39,4% | 5 van 13 |
| Baarn | VVD | 22,3% | 5 van 19 |
| Barendrecht | EVB (Echt voor Barendrecht) | 44,7% | 14 van 29 |
| Barneveld | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 24,9% | 8 van 31 |
| Beek | BBB-NDB | 32,2% | 5 van 17 |
| Beemster | Beemster Polder Partij | 46,7% | 6 van 13 |
| Beesel | CDA | 34,6% | 5 van 15 |
| Berg en Dal | CDA | 15,1% | 4 van 23 |
| Bergeijk | CDA | 42,0% | 7 van 17 |
| Bergen NH | CDA | 41,1% | 6 van 15 |
| Bergen NH | KIES Lokaal | 20,2% | 5 van 21 |
| Bergen op Zoom | GBWP | 27,1% | 9 van 33 |
| Berkelland | CDA | 25,5% | 8 van 27 |
| Bernheze | CDA | 23,1% | 6 van 23 |
| Best | VVD | 25,4% | 6 van 21 |
| Beuningen | Beuningen Nu & Morgen | 32,5% | 7 van 21 |
| Beverwijk | VVD | 15,9% | 5 van 27 |
| Bladel | CDA | 23,4% | 5 van 19 |
| Blaricum | Hart voor Blaricum | 23,9% | 4 van 15 |
| Bloemendaal | VVD | 25,7% | 5 van 19 |
| Bodegraven-Reeuwijk | VVD | 22,6% | 6 van 23 |
| Boekel | CDA | 48,9% | 7 van 15 |
| Borger-Odoorn | Gemeentebelangen Borger-Odoorn | 34,4% | 8 van 21 |
| Borne | CDA | 23,0% | 5 van 19 |
| Borsele | SGP-ChristenUnie | 24,0% | 5 van 19 |
| Boxmeer | CDA | 27,0% | 6 van 21 |
| Boxtel | BALANS | 20,6% | 5 van 23 |
| Breda | VVD | 24,1% | 11 van 39 |
| Brielle | Inwonersbelang Brielle | 34,3% | 6 van 17 |
| Bronckhorst | CDA | 25,1% | 7 van 25 |
| Brummen | LOKAAL BELANG | 22,9% | 4 van 19 |
| Brunssum | Burger Belangen Brunssum Lijst Palmen | 22,1% | 0 van 0 |
| Bunnik | Perspectief 21 | 45,3% | 8 van 17 |
| Bunschoten | ChristenUnie | 34,5% | 7 van 19 |
| Buren | Gemeentebelangen | 34,5% | 8 van 21 |
| Capelle aan den IJssel | Leefbaar Capelle | 36,8% | 13 van 33 |
| Castricum | VVD | 17,2% | 5 van 25 |
| Coevorden | Belangen Buitengebied Coevorden | 34,6% | 9 van 25 |
| Cranendonck | CDA | 27,6% | 6 van 19 |
| Cuijk | Liberaal LVC | 23,9% | 5 van 19 |
| Culemborg | GROENLINKS | 18,6% | 0 van 0 |
| Dalfsen | Gemeentebelangen | 36,0% | 9 van 21 |
| Dantumadiel | CDA | 29,4% | 5 van 17 |
| De Bilt | VVD | 15,7% | 5 van 27 |
| De Fryske Marren | CDA | 23,8% | 8 van 31 |
| De Ronde Venen | CDA | 20,4% | 6 van 27 |
| De Wolden | Gemeentebelangen | 37,9% | 8 van 19 |
| Delft | GROENLINKS | 15,9% | 7 van 39 |
| Den Haag | Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 16,8% | 8 van 45 |
| Den Helder | Beter voor Den Helder | 16,1% | 6 van 31 |
| Deurne | Politieke Partij DOE! | 23,6% | 6 van 23 |
| Deventer | Gemeentebelang | 16,2% | 7 van 37 |
| Diemen | GROENLINKS | 21,7% | 5 van 21 |
| Dinkelland | CDA | 36,7% | 8 van 21 |
| Doesburg | Stadspartij Doesburg | 26,9% | 4 van 15 |
| Doetinchem | CDA | 20,4% | 7 van 31 |
| Dongen | Volkspartij Dongen | 29,2% | 7 van 21 |
| Dordrecht | Beter Voor Dordt | 18,4% | 8 van 39 |
| Drechterland | CDA | 32,7% | 6 van 17 |
| Drimmelen | LIJST HARRY BAKKER | 31,5% | 7 van 21 |
| Dronten | VVD | 22,1% | 7 van 27 |
| Druten | Kernachtig Druten | 30,1% | 5 van 17 |
| Duiven | LOKAAL ALTERNATIEF | 31,2% | 7 van 21 |
| Echt-Susteren | LIJST SAMENWERKING | 29,5% | 7 van 23 |
| Ede | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 15,9% | 7 van 39 |
| Eemnes | Dorpsbelang | 40,1% | 5 van 13 |
| Eersel | Eersel Samen Anders | 39,5% | 7 van 17 |
| Eijsden-Margraten | CDA | 36,9% | 8 van 21 |
| Eindhoven | VVD | 14,8% | 7 van 45 |
| Elburg | ChristenUnie | 22,0% | 5 van 19 |
| Emmen | Wakker Emmen | 25,5% | 11 van 39 |
| Enkhuizen | SP (Socialistische Partij) | 23,0% | 4 van 17 |
| Enschede | Burgerbelangen Enschede (BBE) | 15,7% | 7 van 39 |
| Epe | Nieuwe Lijn | 22,2% | 6 van 23 |
| Ermelo | CDA | 23,9% | 6 van 21 |
| Etten-Leur | APB | 21,9% | 6 van 27 |
| Geertruidenberg | Keerpunt74 | 22,6% | 5 van 19 |
| Geldrop-Mierlo | CDA | 20,5% | 5 van 25 |
| Gemert-Bakel | CDA | 42,3% | 11 van 23 |
| Gennep | CDA | 31,2% | 5 van 17 |
| Gilze en Rijen | Kern'75 | 21,8% | 5 van 21 |
| Goeree-Overflakkee | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 21,1% | 7 van 29 |
| Goes | CDA | 20,3% | 5 van 25 |
| Goirle | Lijst Riel-Goirle | 22,0% | 4 van 19 |
| Gorinchem | Stadsbelang | 17,3% | 5 van 25 |
| Gouda | Democraten 66 (D66) | 11,7% | 4 van 35 |
| Grave | Lokale Partij Grave | 38,4% | 6 van 15 |
| Gulpen-Wittem | PRO Gulpen-Wittem | 30,8% | 5 van 15 |
| Haaksbergen | CDA | 26,4% | 5 van 19 |
| Haarlem | GROENLINKS | 19,9% | 9 van 39 |
| Halderberge | VVD | 27,2% | 6 van 21 |
| Hardenberg | CDA | 31,0% | 11 van 33 |
| Harderwijk | Harderwijk Anders | 19,0% | 6 van 29 |
| Hardinxveld-Giessendam | Transparante partij voor Algemeen Belang(T@B) | 28,4% | 5 van 17 |
| Harlingen | Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) | 26,2% | 5 van 17 |
| Hattem | ChristenUnie | 28,0% | 4 van 15 |
| Heemskerk | Heemskerk Lokaal | 19,9% | 0 van 0 |
| Heemstede | Heemsteeds Burger Belang | 30,1% | 7 van 21 |
| Heerde | ChristenUnie-SGP | 24,1% | 4 van 17 |
| Heerenveen | Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) | 18,4% | 6 van 31 |
| Heerlen | SP (Socialistische Partij) | 24,6% | 10 van 37 |
| Heeze-Leende | Lokaal Heeze-Leende | 22,5% | 4 van 17 |
| Heiloo | Heiloo-2000 | 18,8% | 4 van 19 |
| Hellendoorn | Lokaal Hellendoorn | 30,4% | 8 van 25 |
| Helmond | GROENLINKS | 14,3% | 6 van 37 |
| Hendrik-Ido-Ambacht | SGP-ChristenUnie | 28,3% | 7 van 23 |
| Heumen | Democraten Gemeente Heumen | 33,1% | 5 van 17 |
| Heusden | D.M.P. Heusden | 24,2% | 7 van 27 |
| Hillegom | BEVOLKINGSBELANGEN HILLEGOM (BBH) | 36,9% | 8 van 19 |
| Hilvarenbeek | HOI Werkt | 39,1% | 7 van 17 |
| Hilversum | Hart voor Hilversum | 20,9% | 8 van 37 |
| Hof van Twente | CDA | 34,2% | 9 van 25 |
| Hollands Kroon | Senioren Hollands Kroon | 20,9% | 7 van 29 |
| Hoogeveen | Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. | 25,0% | 8 van 31 |
| Hoorn | VVD | 12,9% | 5 van 35 |
| Horst aan de Maas | CDA | 36,9% | 10 van 27 |
| Houten | CDA | 17,8% | 5 van 29 |
| Huizen | VVD | 21,9% | 6 van 27 |
| Hulst | Algemeen Belang Groot Hulst | 26,9% | 7 van 21 |
| IJsselstein | LDIJ (Lokale Democraten IJsselstein) | 29,2% | 7 van 23 |
| Kaag en Braassem | PRO Kaag en Braassem | 26,9% | 6 van 21 |
| Kampen | ChristenUnie | 19,2% | 6 van 31 |
| Kapelle | VVD | 24,8% | 4 van 15 |
| Katwijk | CDA | 19,0% | 7 van 33 |
| Kerkrade | Burgerbelangen | 29,7% | 10 van 29 |
| Koggenland | VVD | 27,3% | 6 van 19 |
| Krimpen aan den IJssel | Stem van Krimpen | 21,7% | 5 van 21 |
| Krimpenerwaard | Gemeente Belang Krimpenerwaard (VGBK) | 21,3% | 7 van 31 |
| Laarbeek | PNL (Partij Nieuw Laarbeek) | 42,2% | 9 van 19 |
| Landgraaf | GBBL Ubach over Worms | 17,7% | 5 van 24 |
| Landsmeer | VVD | 20,6% | 3 van 15 |
| Lansingerland | Leefbaar 3B | 24,7% | 9 van 33 |
| Laren | LARENS BEHOUD | 36,9% | 6 van 15 |
| Leiden | Democraten 66 (D66) | 21,9% | 9 van 39 |
| Leiderdorp | De Lokale Partij Leiderdorp (LPL) | 20,3% | 4 van 21 |
| Leidschendam-Voorburg | VVD | 25,8% | 9 van 35 |
| Lelystad | VVD | 14,8% | 6 van 35 |
| Leudal | Samen Verder | 27,9% | 7 van 25 |
| Leusden | CDA | 22,9% | 5 van 21 |
| Lingewaard | VVD | 20,6% | 6 van 29 |
| Lisse | CDA | 22,2% | 5 van 19 |
| Lochem | Gemeentebelangen | 24,7% | 6 van 23 |
| Loon op Zand | GemeenteBelangen | 33,1% | 6 van 19 |
| Lopik | VVD | 30,4% | 5 van 15 |
| Losser | BURGERFORUM | 32,1% | 7 van 19 |
| Maasdriel | Samen Sterk Maasdriel | 35,2% | 7 van 19 |
| Maasgouw | LOKAAL BELANG | 35,9% | 7 van 19 |
| Maassluis | CDA | 22,0% | 5 van 23 |
| Maastricht | CDA | 13,1% | 5 van 39 |
| Medemblik | VVD | 21,6% | 6 van 27 |
| Meerssen | BRUG-M | 20,5% | 0 van 0 |
| Meppel | Sterk Meppel (SteM) | 23,9% | 6 van 23 |
| Middelburg | Lokale Partij Middelburg (LPM) | 18,7% | 6 van 29 |
| Midden-Delfland | CDA | 23,7% | 4 van 17 |
| Midden-Drenthe | Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) | 16,3% | 4 van 23 |
| Mill en Sint Hubert | CDA | 46,3% | 7 van 15 |
| Moerdijk | Onafhankelijk Moerdijk | 23,3% | 6 van 25 |
| Montferland | CDA | 31,3% | 8 van 25 |
| Montfoort | VVD | 17,2% | 3 van 15 |
| Mook en Middelaar | Dorpsgroepering Pouwels (DGP) | 30,3% | 4 van 13 |
| Neder-Betuwe | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 37,4% | 8 van 19 |
| Nederweert | CDA | 37,6% | 6 van 17 |
| Nieuwegein | VVD | 19,4% | 7 van 33 |
| Nieuwkoop | Samen Beter Nieuwkoop | 27,1% | 6 van 21 |
| Nijkerk | CDA | 27,9% | 8 van 27 |
| Nijmegen | GROENLINKS | 24,8% | 11 van 39 |
| Nissewaard | ONS | 33,0% | 14 van 37 |
| Noord-Beveland | Noord-Bevelands Belang | 30,4% | 4 van 13 |
| Noordenveld | Kiesvereniging Gemeentebelangen Noordenveld | 36,2% | 9 van 23 |
| Noordoostpolder | CDA | 17,6% | 6 van 29 |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind | 28,5% | 6 van 19 |
| Nunspeet | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 29,3% | 7 van 21 |
| Oegstgeest | VVD | 25,7% | 5 van 19 |
| Oirschot | CDA | 24,2% | 4 van 17 |
| Oisterwijk | Partij Gemeente Belangen | 25,7% | 6 van 21 |
| Oldambt | Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) | 14,7% | 4 van 25 |
| Oldebroek | ChristenUnie | 33,2% | 7 van 19 |
| Oldenzaal | Werknemersgroepering | 27,7% | 7 van 23 |
| Ommen | CDA | 24,5% | 4 van 17 |
| Oost Gelre | CDA | 33,6% | 7 van 21 |
| Oosterhout | Gemeentebelangen Oosterhout | 27,6% | 10 van 31 |
| Ooststellingwerf | OoststellingwerfsBelang | 30,1% | 7 van 21 |
| Oostzaan | VVD | 40,7% | 5 van 13 |
| Opmeer | CDA | 32,5% | 5 van 15 |
| Opsterland | Opsterlands Belang | 23,9% | 6 van 21 |
| Oss | SP (Socialistische Partij) | 27,0% | 11 van 37 |
| Oude IJsselstreek | Lokaal Belang | 37,0% | 10 van 25 |
| Ouder-Amstel | VVD | 17,6% | 3 van 15 |
| Overbetuwe | CDA | 27,6% | 9 van 29 |
| Papendrecht | PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG | 33,1% | 9 van 23 |
| Peel en Maas | CDA | 34,4% | 10 van 27 |
| Pekela | SP (Socialistische Partij) | 27,7% | 4 van 15 |
| Pijnacker-Nootdorp | VVD | 18,5% | 6 van 31 |
| Purmerend | STADSPARTIJ | 15,9% | 6 van 37 |
| Putten | Wij Putten | 27,3% | 5 van 19 |
| Raalte | Gemeentebelangen | 25,0% | 7 van 25 |
| Reimerswaal | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 36,2% | 7 van 19 |
| Renkum | GROENLINKS | 18,9% | 4 van 23 |
| Renswoude | ChristenUnie | 35,9% | 4 van 11 |
| Reusel-De Mierden | Samenwerking Reusel- de Mierden | 51,4% | 8 van 15 |
| Rheden | VVD | 18,4% | 5 van 27 |
| Rhenen | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 20,4% | 3 van 17 |
| Ridderkerk | Partij 18PLUS | 16,8% | 5 van 29 |
| Rijssen-Holten | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 26,3% | 7 van 25 |
| Rijswijk | BETER VOOR RIJSWIJK | 15,7% | 5 van 31 |
| Roerdalen | Roerstreek Lokaal! | 28,8% | 6 van 19 |
| Roermond | LVR (Liberale Volkspartij Roermond) | 26,6% | 9 van 31 |
| Roosendaal | Roosendaalse Lijst | 22,3% | 8 van 35 |
| Rotterdam | Leefbaar Rotterdam | 20,5% | 11 van 45 |
| Rozendaal | Rosendael '74 | 39,0% | 3 van 9 |
| Rucphen | RUCPHENSE VOLKSPARTIJ (RVP) | 32,2% | 6 van 19 |
| Schagen | CDA | 30,5% | 10 van 29 |
| Scherpenzeel | GemeenteBelangen Scherpenzeel | 37,8% | 5 van 13 |
| Schiedam | VVD | 15,6% | 6 van 35 |
| Schiermonnikoog | Samen voor Schiermonnikoog (SAMEN) | 47,8% | 4 van 9 |
| Schouwen-Duiveland | Leefbaar Schouwen-Duiveland | 21,8% | 6 van 23 |
| Simpelveld | BurgerBelangen | 27,3% | 4 van 15 |
| Sint Anthonis | CDA | 45,5% | 7 van 15 |
| Sint-Michielsgestel | Plaatselijke Politieke Alliantie (PPA) | 28,6% | 7 van 21 |
| Sittard-Geleen | G.O.B. | 22,3% | 9 van 37 |
| Sliedrecht | SGP-ChristenUnie | 30,4% | 7 van 21 |
| Sluis | CDA | 17,6% | 4 van 19 |
| Smallingerland | Eérste Lokale Partij (ELP) | 19,3% | 7 van 31 |
| Soest | Gemeentebelangen Groen Soest | 17,1% | 6 van 29 |
| Someren | Gemeenschapslijst | 28,8% | 5 van 17 |
| Son en Breugel | DorpsVISIE | 36,0% | 6 van 17 |
| Stadskanaal | ChristenUnie | 20,2% | 5 van 23 |
| Staphorst | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 30,9% | 5 van 17 |
| Stede Broec | Open en Duidelijk Stede Broec | 32,5% | 7 van 19 |
| Steenbergen | Gewoon Lokaal! | 27,2% | 6 van 19 |
| Steenwijkerland | BuitenGewoon Leefbaar (BGL) | 20,4% | 6 van 27 |
| Stein | DOS | 33,2% | 8 van 21 |
| Stichtse Vecht | VVD | 17,2% | 6 van 33 |
| Terneuzen | TOP/GEMEENTEBELANGEN | 18,9% | 7 van 31 |
| Terschelling | Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) | 32,6% | 4 van 11 |
| Texel | Texels Belang | 27,8% | 4 van 15 |
| Teylingen | VVD | 26,9% | 7 van 25 |
| Tholen | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 27,6% | 6 van 21 |
| Tiel | Partij van de Burgers | 24,3% | 8 van 27 |
| Tilburg | Lijst Smolders Tilburg ( LST ) | 20,9% | 10 van 45 |
| Tubbergen | CDA | 61,3% | 12 van 19 |
| Twenterand | GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND | 44,0% | 12 van 23 |
| Tynaarlo | Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000 | 17,3% | 4 van 23 |
| Tytsjerksteradiel | CDA | 23,1% | 6 van 23 |
| Uitgeest | Progressief Uitgeest (P.U.) | 39,4% | 6 van 15 |
| Uithoorn | Gemeentebelangen | 23,4% | 5 van 21 |
| Urk | ChristenUnie | 22,2% | 5 van 19 |
| Utrecht | GROENLINKS | 23,0% | 12 van 45 |
| Utrechtse Heuvelrug | VVD | 22,5% | 7 van 29 |
| Vaals | CDA | 26,5% | 3 van 13 |
| Valkenburg aan de Geul | Algemeen Belang | 31,4% | 5 van 17 |
| Valkenswaard | H&G | 23,7% | 6 van 23 |
| Veendam | GemeenteBelangen Veendam (GB) | 29,0% | 7 van 21 |
| Veenendaal | ChristenUnie | 21,5% | 8 van 33 |
| Veere | SGP-ChristenUnie | 23,9% | 5 van 19 |
| Veldhoven | VVD | 23,7% | 7 van 27 |
| Velsen | Velsen Lokaal | 16,9% | 6 van 33 |
| Venlo | EENLokaal | 17,9% | 7 van 39 |
| Venray | CDA | 29,7% | 9 van 27 |
| Vlaardingen | ONS Vlaardingen | 15,5% | 6 van 35 |
| Vlieland | Nieuw Liberaal Vlieland | 45,8% | 4 van 9 |
| Vlissingen | Partij Souburg-Ritthem | 16,0% | 5 van 27 |
| Voerendaal | Democraten Voerendaal | 35,6% | 5 van 15 |
| Voorschoten | VVD | 24,0% | 5 van 21 |
| Voorst | Gemeente Belangen Voorst | 40,0% | 9 van 19 |
| Vught | Gemeentebelangen | 29,0% | 7 van 21 |
| Waalre | Aalst Waalre Belang | 26,2% | 4 van 17 |
| Waalwijk | LokaalBelang | 28,9% | 9 van 29 |
| Waddinxveen | PCW | www.kiespcw.nl | 26,0% | 5 van 21 |
| Wageningen | GROENLINKS | 22,4% | 6 van 25 |
| Wassenaar | VVD | 27,4% | 6 van 21 |
| Waterland | CDA | 22,4% | 4 van 17 |
| Weert | Weert Lokaal | 35,4% | 12 van 29 |
| Weesp | Weesper Stads Partij (WSP) | 30,0% | 5 van 17 |
| West Maas en Waal | FD Partij Beneden-Leeuwen | 18,0% | 3 van 17 |
| Westerveld | Progressief Westerveld/D66/GROENLINKS | 22,5% | 4 van 17 |
| Westervoort | CDA | 34,5% | 6 van 17 |
| Westland | CDA | 23,1% | 10 van 39 |
| Weststellingwerf | Sociaal Duurzaam W'werf/PvdA/WN!/VVA | 22,6% | 5 van 21 |
| Westvoorne | Partij Westvoorne (PW) | 22,0% | 3 van 15 |
| Wierden | Nieuw Enter Wierden | 36,3% | 7 van 19 |
| Wijchen | Kernachtig Wijchen | 41,6% | 12 van 27 |
| Wijdemeren | De Lokale Partij | 20,2% | 4 van 19 |
| Wijk bij Duurstede | VVD | 18,9% | 4 van 19 |
| Winterswijk | CDA | 28,6% | 7 van 21 |
| Woensdrecht | ABZ | 34,7% | 7 van 19 |
| Woerden | CDA | 20,8% | 7 van 31 |
| Wormerland | GROENLINKS | 22,4% | 4 van 17 |
| Woudenberg | GemeenteBelangen Woudenberg (GBW) | 33,6% | 5 van 15 |
| Zaanstad | VVD | 13,1% | 6 van 39 |
| Zaltbommel | Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 19,2% | 4 van 21 |
| Zandvoort | Ouderen Partij Zandvoort | 19,8% | 4 van 17 |
| Zeewolde | Leefbaar Zeewolde | 26,5% | 5 van 19 |
| Zeist | VVD | 21,5% | 8 van 33 |
| Zoetermeer | VVD | 16,3% | 7 van 39 |
| Zoeterwoude | Progressief Zoeterwoude (PZ) | 41,2% | 6 van 13 |
| Zuidplas | VVD | 22,7% | 7 van 27 |
| Zundert | CDA | 19,3% | 4 van 19 |
| Zutphen | GROENLINKS | 17,6% | 5 van 29 |
| Zwartewaterland | ChristenUnie | 25,5% | 5 van 19 |
| Zwijndrecht | Algemeen Belang Zwijndrecht | 26,3% | 8 van 27 |
| Zwolle | ChristenUnie | 17,9% | 7 van 39 |