Provinciale Statenverkiezingen 2023: uitslag in provincie Utrecht

Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 15 maart 2023 brachten kiezers in de provincie Utrecht 652.494 stemmen uit op een lijst. BBB werd de grootste met 13,2%, gevolgd door GROENLINKS (12,9%).

Stemmen per partij

PartijStemmenAandeel
BBB85.89013,2%
GROENLINKS83.90412,9%
VVD77.46111,9%
D6660.8359,3%
CDA52.2238,0%
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)44.2956,8%
Partij voor de Dieren36.8835,7%
ChristenUnie35.9875,5%
Volt30.0324,6%
JA2128.1804,3%
PVV (Partij voor de Vrijheid)26.6674,1%
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)24.7243,8%
SP (Socialistische Partij)16.8802,6%
Forum voor Democratie13.4982,1%
50PLUS11.6251,8%
DENK10.3561,6%
U26 GEMEENTEN7.6461,2%
Belang van Nederland (BVNL)4.6660,7%
ZWARTE PIET IS ZWART7420,1%

De grootste partij per gemeente

GemeenteGrootste partijAandeelStemmen
AmersfoortGROENLINKS13,8%74.428
BaarnVVD16,0%12.362
BunnikGROENLINKS17,0%8.980
BunschotenBBB27,1%11.039
De BiltGROENLINKS15,7%22.843
De Ronde VenenBBB23,2%23.169
EemnesBBB24,7%5.203
HoutenVVD13,2%25.193
IJsselsteinVVD16,3%15.032
LeusdenBBB16,3%16.977
LopikBBB31,4%7.585
MontfoortBBB23,9%7.591
NieuwegeinBBB13,9%26.692
OudewaterBBB31,0%5.487
RenswoudeBBB35,5%3.077
RhenenStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)19,6%10.314
SoestVVD15,1%23.305
Stichtse VechtBBB17,3%30.424
UtrechtGROENLINKS22,2%159.545
Utrechtse HeuvelrugBBB13,5%26.679
VeenendaalBBB15,7%30.943
VijfheerenlandenBBB22,4%27.600
Wijk bij DuurstedeBBB20,0%12.065
WoerdenBBB18,7%26.727
WoudenbergStaatkundig Gereformeerde Partij (SGP)23,9%7.806
ZeistGROENLINKS15,0%31.428

Bij een gemeente met een link staat ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Dit zijn de stemmen per lijst uit de onderzoeksdata van de Kiesraad (opgeteld uit de gemeenten), geen officiële uitslag, en zonder zetelverdeling. De officiële uitslag staat bij de Kiesraad.

Alles over de provincie Utrecht