Stembureau Stembureau Het Anker in Zwolle (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 985 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Zwolle) en zijn 971 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 19,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ChristenUnie 193 19,9% 16,7% +3,1 pp 2,0%
VVD 153 15,8% 12,1% +3,7 pp 2,2%
SWOLLWACHT 116 11,9% 8,5% +3,5 pp 2,4%
GROENLINKS 108 11,1% 16,7% −5,6 pp 1,1%
CDA 108 11,1% 9,3% +1,8 pp 2,0%
D66 100 10,3% 11,6% −1,3 pp 1,5%
PvdA 66 6,8% 10,0% −3,2 pp 1,2%
SP 60 6,2% 6,2% −0,1 pp 1,7%
Partij voor de Dieren 34 3,5% 5,1% −1,6 pp 1,2%
Volt 33 3,4% 3,7% −0,3 pp 1,6%
Blanco10Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zwolle, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Silvia Bruggenkamp (SWOLLWACHT) · 80 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  2. Johran Willegers (VVD) · 72 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  3. Gerdien Rots (ChristenUnie) · 66 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Anja Roelfs (GROENLINKS) · 59 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  5. Jan Nabers (CDA) · 56 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  6. Ruben van de Belt (ChristenUnie) · 49 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  7. Patty Wolthof (PvdA) · 46 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  8. Brammert Geerling (SP) · 42 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  9. Marco van Driel (D66) · 37 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  10. Suzanne de Sevren Jacquet (D66) · 30 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Debbie Mathijsen (Partij voor de Dieren) · 24 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Regien Courtz (VVD) · 22 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Jolien Elshof-Rook (ChristenUnie) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Laura van de Giessen (CDA) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  15. Cankut Ercan (Volt) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −5,6 pp minder dan gemiddeld in Zwolle.
  • Qua gewicht is dit het 20e van de 91 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Zwolle en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 59 stemmen in Zwolle komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen852
Geldige volmachtbewijzen133
Toegelaten kiezers985
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)985
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig14 (1,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,42% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Zwolle en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Zwolle

Alle stembureaus in Zwolle

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.