Stembureau Stembureau Gymzaal bij school De Wieden in Zwolle (2022)
Hier waren 913 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Zwolle) en zijn 912 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 20,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 183 | 20,1% | 16,7% | +3,4 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 151 | 16,6% | 16,7% | −0,2 pp | 1,6% |
| PvdA | 121 | 13,3% | 10,0% | +3,2 pp | 2,1% |
| D66 | 100 | 11,0% | 11,6% | −0,6 pp | 1,5% |
| SWOLLWACHT | 79 | 8,7% | 8,5% | +0,2 pp | 1,6% |
| VVD | 75 | 8,2% | 12,1% | −3,9 pp | 1,1% |
| SP | 67 | 7,3% | 6,2% | +1,1 pp | 1,9% |
| CDA | 64 | 7,0% | 9,3% | −2,3 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 44 | 4,8% | 5,1% | −0,3 pp | 1,5% |
| Volt | 28 | 3,1% | 3,7% | −0,6 pp | 1,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zwolle, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anja Roelfs (GROENLINKS) · 101 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Patty Wolthof (PvdA) · 94 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Ruben van de Belt (ChristenUnie) · 52 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Silvia Bruggenkamp (SWOLLWACHT) · 52 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Marco van Driel (D66) · 48 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Johran Willegers (VVD) · 41 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jan Nabers (CDA) · 38 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Gerdien Rots (ChristenUnie) · 35 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Debbie Mathijsen (Partij voor de Dieren) · 35 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Brammert Geerling (SP) · 32 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Suzanne de Sevren Jacquet (D66) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jaap Roose (ChristenUnie) · 23 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Kim Ahlers (SP) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Cankut Ercan (Volt) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Regien Courtz (VVD) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,9 pp minder dan gemiddeld in Zwolle.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 91 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Zwolle en 0,0132% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 63 stemmen in Zwolle komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 843 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 70 |
| Toegelaten kiezers | 913 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 913 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,11% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Zwolle en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zwolle
- Stembureau Dienstencentrum De Terp 934 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau Historisch Centrum Overijssel 893 stemmen · GROENLINKS 22%
- Stembureau Het Anker 971 stemmen · ChristenUnie 20%
- Stembureau Koningskerk 887 stemmen · ChristenUnie 23%
- Stembureau Bioscoop Pathé 974 stemmen · GROENLINKS 23%
- Stembureau Wijkcentrum De Bestevaer 880 stemmen · GROENLINKS 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.