Stembureau Stembureau Waterkracht in Zutphen (2023)
Postcode 7204 MN · Wijk Waterkwartier
Hier zijn 1.536 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 434 | 28,3% | 18,7% | +9,5 pp | 7,5% |
| GroenLinks-PvdA | 285 | 18,6% | 23,4% | −4,8 pp | 3,9% |
| DENK | 152 | 9,9% | 1,7% | +8,2 pp | 29,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 146 | 9,5% | 12,8% | −3,3 pp | 3,7% |
| SP | 96 | 6,3% | 4,9% | +1,4 pp | 6,3% |
| VVD | 90 | 5,9% | 11,8% | −5,9 pp | 2,5% |
| BBB | 75 | 4,9% | 4,9% | −0,1 pp | 4,9% |
| D66 | 62 | 4,0% | 7,0% | −3,0 pp | 2,9% |
| Forum voor Democratie | 54 | 3,5% | 2,4% | +1,1 pp | 7,2% |
| Partij voor de Dieren | 53 | 3,5% | 4,2% | −0,7 pp | 4,1% |
| ChristenUnie | 18 | 1,2% | 1,7% | −0,5 pp | 3,4% |
| Volt | 15 | 1,0% | 1,8% | −0,8 pp | 2,7% |
| CDA | 14 | 0,9% | 2,3% | −1,4 pp | 2,0% |
| 50PLUS | 8 | 0,5% | 0,4% | +0,2 pp | 7,2% |
| BIJ1 | 8 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 11,3% |
| JA21 | 8 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 4,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,5% | 0,4% | +0,0 pp | 5,2% |
| Piratenpartij - De Groenen | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 12,5% |
| Splinter | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 8,3% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 18,2% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 4,8% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,9% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zutphen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +9,5 pp meer dan gemiddeld in Zutphen.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 29 stembureaus: 5,0% van alle geldige stemmen in Zutphen en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Zutphen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zutphen
- Stembureau De Mene (1) 1.547 stemmen · PVV 21%
- Stembureau 't Nut 1.488 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Jenaplanschool De Hoven 1.462 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau ’t Warnshuus (1) 1.451 stemmen · PVV 22%
- Stembureau ’t Warnshuus (2) 1.388 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau CBS Arcade 1.378 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.