Uitslag per stembureau in Zoetermeer

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Zoetermeer 52 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 46,9%. Het zwaarste stembureau, Oosterheemplein 320, leverde 4,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 13%.

Wat valt op

  • 14 van de 52 stembureaus (27%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,47% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Schuddebeursstraat 8 693 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; onderzocht: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,3%)
Peter Zuidhove 10 631 Onderzocht: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,3%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Oosterheemplein 320 2721 ND 2.168 4,5% 2.153 #1 · 4,5% 0,0282% VVD (16%) GroenLinks-PvdA −2,9 procentpunt 15 (0,7%) 0
Parkdreef 258 2724 EZ 2.144 4,5% 2.136 #2 · 4,5% 0,0280% PVV (17%) VVD −2,8 procentpunt 7 (0,3%) −1
Engelandlaan 502 2711 EB 1.814 3,8% 1.805 #3 · 3,8% 0,0237% GroenLinks-PvdA (17%) VVD −3,8 procentpunt 9 (0,5%) 0
Sullivanlijn 31 2728 BR 1.630 3,4% 1.623 #4 · 3,4% 0,0213% VVD (16%) VVD +2,3 procentpunt 7 (0,4%) 0
Fivelingo 88 2716 BG 1.474 3,1% 1.464 #5 · 3,1% 0,0192% PVV (17%) PVV +2,4 procentpunt 11 (0,7%) +1
Gaardedreef 189 2723 AZ 1.431 3,0% 1.420 #6 · 3,0% 0,0186% PVV (20%) PVV +5,1 procentpunt 11 (0,8%) 0
Lijnbaan 317 2728 AG 1.418 3,0% 1.415 #7 · 3,0% 0,0185% PVV (18%) VVD +3,2 procentpunt 3 (0,2%) 0
Albrandswaard 1 2716 DA 1.386 2,9% 1.376 #8 · 2,9% 0,0180% PVV (17%) VVD −4,2 procentpunt 9 (0,6%) −1
Groen-blauwlaan 121 2718 GH 1.354 2,8% 1.345 #9 · 2,8% 0,0176% PVV (18%) D66 −4,0 procentpunt 9 (0,7%) 0
Nieuwlandstraat 241 2729 EB 1.349 2,8% 1.345 #10 · 2,8% 0,0176% VVD (19%) VVD +5,3 procentpunt 4 (0,3%) 0
Groen-blauwlaan 121 2718 GH 1.311 2,7% 1.307 #11 · 2,7% 0,0171% PVV (17%) PVV +2,3 procentpunt 4 (0,3%) 0
Spitsbergen 1 2721 GP 1.256 2,6% 1.254 #12 · 2,6% 0,0164% VVD (20%) VVD +6,2 procentpunt 2 (0,2%) 0
Nathaliegang 79 2719 CP 1.116 2,3% 1.114 #13 · 2,3% 0,0146% VVD (17%) PVV −3,6 procentpunt 2 (0,2%) 0
Stadhoudersring 782 2713 GZ 1.002 2,1% 996 #14 · 2,1% 0,0131% GroenLinks-PvdA (15%) VVD −3,3 procentpunt 6 (0,6%) 0
Moeder Teresasingel 100 2719 AZ 1.002 2,1% 995 #15 · 2,1% 0,0130% D66 (16%) GroenLinks-PvdA −2,8 procentpunt 6 (0,6%) −1
Rakkersveld 253 2722 BN 974 2,0% 970 #16 · 2,0% 0,0127% GroenLinks-PvdA (16%) VVD −7,8 procentpunt 4 (0,4%) 0
Straspad 1 2719 VG 945 2,0% 945 #17 · 2,0% 0,0124% VVD (16%) PVV −4,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Burg Middelberglaan 2 2721 DX 942 2,0% 938 #18 · 2,0% 0,0123% VVD (20%) VVD +6,5 procentpunt 4 (0,4%) 0
Kadelaan 208 2725 BR 945 2,0% 937 #19 · 2,0% 0,0123% D66 (22%) D66 +8,5 procentpunt 8 (0,8%) 0
Leidsewallen 80 2722 PC 922 1,9% 920 #20 · 1,9% 0,0121% GroenLinks-PvdA (18%) GroenLinks-PvdA +4,7 procentpunt 3 (0,3%) +1
César Franckrode 60 2717 BG 920 1,9% 915 #21 · 1,9% 0,0120% GroenLinks-PvdA (21%) GroenLinks-PvdA +7,2 procentpunt 5 (0,5%) 0
Kurkhout 100 2719 JZ 913 1,9% 909 #22 · 1,9% 0,0119% D66 (17%) D66 +4,2 procentpunt 5 (0,5%) +1
Bijdorplaan 471 2713 SZ 891 1,9% 885 #23 · 1,9% 0,0116% GroenLinks-PvdA (14%) ChristenUnie-SGP +3,1 procentpunt 6 (0,7%) 0
Hekbootkade 60 2725 AR 872 1,8% 867 #24 · 1,8% 0,0114% GroenLinks-PvdA (17%) GroenLinks-PvdA +3,7 procentpunt 4 (0,5%) −1
Hekbootkade 60 2725 AR 846 1,8% 844 #25 · 1,8% 0,0111% GroenLinks-PvdA (15%) PVV −2,4 procentpunt 4 (0,5%) +2
Prismalaan 34 2718 CX 843 1,8% 841 #26 · 1,8% 0,0110% PVV (16%) GroenLinks-PvdA −4,7 procentpunt 2 (0,2%) 0
Piet Heinplein 13 2712 KC 792 1,7% 791 #27 · 1,7% 0,0104% PVV (15%) ChristenUnie-SGP +9,3 procentpunt 1 (0,1%) 0
Nathaliegang 263 2719 CR 766 1,6% 765 #28 · 1,6% 0,0100% VVD (15%) CDA +3,9 procentpunt 1 (0,1%) 0
Fregatwerf 39- 483 2725 CR 737 1,5% 734 #29 · 1,5% 0,0096% VVD (18%) VVD +4,4 procentpunt 3 (0,4%) 0
Dr. J. W. Paltelaan 5 2712 RN 729 1,5% 727 #30 · 1,5% 0,0095% PVV (15%) ChristenUnie-SGP +4,8 procentpunt 2 (0,3%) 0
Zegwaartseweg 47 2723 PA 712 1,5% 713 #31 · 1,5% 0,0093% VVD (18%) VVD +4,7 procentpunt 0 (0,0%) +1
Lijnbaan 319 2728 AG 706 1,5% 702 #32 · 1,5% 0,0092% VVD (17%) VVD +3,8 procentpunt 4 (0,6%) 0
Schuitwater 2 2715 BL 701 1,5% 698 #33 · 1,5% 0,0092% PVV (17%) PVV +2,9 procentpunt 3 (0,4%) 0
Schuddebeursstraat 8 2729 LN 703 1,5% 693 #34 · 1,5% 0,0091% PVV (19%) PVV +4,7 procentpunt 9 (1,3%) −1
Sumatra 11 2721 GG 681 1,4% 680 #35 · 1,4% 0,0089% VVD (19%) VVD +5,6 procentpunt 1 (0,1%) 0
Carmenschouw 9 2726 KG 656 1,4% 655 #36 · 1,4% 0,0086% GroenLinks-PvdA (16%) Zoetermeer Vooruit +4,4 procentpunt 1 (0,2%) 0
Belvédèrebos 270 2715 VP 650 1,4% 644 #37 · 1,4% 0,0084% PVV (18%) VVD −4,7 procentpunt 6 (0,9%) 0
Brechtzijde 45 2725 NR 642 1,3% 639 #38 · 1,3% 0,0084% GroenLinks-PvdA (17%) GroenLinks-PvdA +3,1 procentpunt 4 (0,6%) +1
Nicolaasplein 2 2712 AV 636 1,3% 631 #39 · 1,3% 0,0083% GroenLinks-PvdA (16%) PVV −6,1 procentpunt 3 (0,5%) −2
Peter Zuidhove 10 2717 TK 639 1,3% 631 #40 · 1,3% 0,0083% GroenLinks-PvdA (18%) VVD −6,3 procentpunt 8 (1,3%) 0
5 Mei-Straat 1 2712 VD 624 1,3% 621 #41 · 1,3% 0,0081% PVV (21%) ChristenUnie-SGP +9,3 procentpunt 3 (0,5%) 0
Vlasakker 33 2723 TP 619 1,3% 614 #42 · 1,3% 0,0080% PVV (25%) PVV +10,1 procentpunt 5 (0,8%) 0
Nesciohove 105-107 2726 BL 606 1,3% 604 #43 · 1,3% 0,0079% GroenLinks-PvdA (18%) GroenLinks-PvdA +3,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
Kerkenbos 8 2715 RP 595 1,2% 592 #44 · 1,2% 0,0078% GroenLinks-PvdA (14%) VVD −7,1 procentpunt 3 (0,5%) 0
Goudenregenzoom 73 2719 HE 592 1,2% 591 #45 · 1,2% 0,0077% D66 (19%) D66 +6,2 procentpunt 1 (0,2%) 0
Duitslandlaan 6 2711 BG 591 1,2% 587 #46 · 1,2% 0,0077% GroenLinks-PvdA (15%) 50PLUS +4,6 procentpunt 4 (0,7%) 0
Maasdamstraat 2 2729 JG 555 1,2% 555 #47 · 1,2% 0,0073% VVD (26%) VVD +12,0 procentpunt 0 (0,0%) 0
Florasingel 17 2719 HP 498 1,0% 496 #48 · 1,0% 0,0065% VVD (19%) VVD +5,4 procentpunt 3 (0,6%) +1
Zanzibarplein 5 2721 GE 479 1,0% 478 #49 · 1,0% 0,0063% D66 (16%) D66 +2,6 procentpunt 1 (0,2%) 0
Den Brabanderhove 20 2717 WJ 455 1,0% 450 #50 · 0,9% 0,0059% PVV (21%) PVV +6,8 procentpunt 5 (1,1%) 0
Mendelssohnrode 2-4 2717 CR 424 0,9% 420 #51 · 0,9% 0,0055% PVV (16%) VVD −4,3 procentpunt 3 (0,7%) −1
Toneellaan 1 2725 NA 159 0,3% 158 #52 · 0,3% 0,0021% PVV (18%) GroenLinks-PvdA −4,1 procentpunt 1 (0,6%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Zoetermeer dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Zoetermeer per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.