Stembureau Stembureau Gymnastieklokaal Velddreef 330 in Zoetermeer (2022)
Postcode 2727 CV · Wijk Seghwaert
Hier waren 425 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Zoetermeer) en zijn 420 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 11,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 48 | 11,4% | 9,0% | +2,4 pp | 1,0% |
| LHN | 46 | 11,0% | 11,8% | −0,8 pp | 0,8% |
| Zó! Zoetermeer | 46 | 11,0% | 8,8% | +2,2 pp | 1,0% |
| VVD | 45 | 10,7% | 13,2% | −2,5 pp | 0,7% |
| PvdA | 39 | 9,3% | 6,6% | +2,7 pp | 1,1% |
| SP | 29 | 6,9% | 5,4% | +1,5 pp | 1,0% |
| PVV | 28 | 6,7% | 6,2% | +0,5 pp | 0,9% |
| D66 | 27 | 6,4% | 7,4% | −1,0 pp | 0,7% |
| Zoetermeer Vooruit | 24 | 5,7% | 7,6% | −1,9 pp | 0,6% |
| PDvZ | 22 | 5,2% | 9,0% | −3,7 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 21 | 5,0% | 3,7% | +1,3 pp | 1,1% |
| ChristenUnie-SGP | 19 | 4,5% | 4,4% | +0,1 pp | 0,8% |
| CDA | 18 | 4,3% | 5,2% | −0,9 pp | 0,7% |
| GOED | 8 | 1,9% | 1,6% | +0,3 pp | 1,0% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zoetermeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marijke van der Meer (Zó! Zoetermeer) · 33 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Jeremy Mooiman (PVV) · 22 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Hilbrand Nawijn (LHN) · 21 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Jennifer van Werkhoven (GROENLINKS) · 19 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Margot Kraneveldt - van der Veen (PvdA) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Wim Blansjaar (PDvZ) · 16 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jan Iedema (VVD) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Mariëtte van Leeuwen (LHN) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Francijn Brouwer-Weemhoff (ChristenUnie-SGP) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Ingeborg ter Laak (CDA) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Juliette Meurs-Troch (Zoetermeer Vooruit) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- M.R. van den Boomgaard (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jordy Boerboom (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jan Velner (SP) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Lisette Meijer (VVD) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PDvZ haalde hier −3,7 pp minder dan gemiddeld in Zoetermeer.
- Qua gewicht is dit het 67e van de 76 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Zoetermeer en 0,0061% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 122 stemmen in Zoetermeer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 378 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 425 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 426 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,4%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,41% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Zoetermeer en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zoetermeer
- Stembureau Gymnastieklokaal Velddreef 330 428 stemmen · VVD 14%
- Stembureau Gymnastieklokaal Velddreef 330-2 415 stemmen · LHN 12%
- Stembureau Buurtvereniging Buytenrode 428 stemmen · LHN 16%
- Stembureau PKN Gemeente De Oase 408 stemmen · LHN 11%
- Stembureau Speelboerderij Het Buitenbeest 430 stemmen · VVD 13%
- Stembureau Parochie de Kapelaan 393 stemmen · LHN 12%
Alle stembureaus in Zoetermeer
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.