Hoe stemde Poelenburg in Zaanstad in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Vennenbuurt, Poelenburg Noord, Poelenburg Zuid
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Poelenburg 3.775 geldige stemmen uitgebracht (4,5% van alle stemmen in Zaanstad). DENK werd hier de grootste met 29,6%. Vergeleken met heel Zaanstad scoorden DENK (+24,1 pp) en GroenLinks-PvdA (+0,2 pp) hier hoger en PVV (−9,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| DENK | 1.119 | 29,6% | 5,5% | +24,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 680 | 18,0% | 17,8% | +0,2 pp |
| PVV | 625 | 16,6% | 25,7% | −9,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 280 | 7,4% | 10,7% | −3,3 pp |
| VVD | 260 | 6,9% | 13,7% | −6,8 pp |
| SP | 155 | 4,1% | 4,2% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 119 | 3,2% | 2,9% | +0,3 pp |
| D66 | 110 | 2,9% | 5,5% | −2,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 100 | 2,6% | 2,7% | −0,1 pp |
| BBB | 66 | 1,7% | 3,1% | −1,4 pp |
| BIJ1 | 60 | 1,6% | 0,8% | +0,8 pp |
| CDA | 56 | 1,5% | 1,8% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 36 | 1,0% | 1,0% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 24 | 0,6% | 0,9% | −0,2 pp |
| Volt | 22 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 19 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp |
| JA21 | 15 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp |
| SGP | 9 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
Stembureaus in Poelenburg
- Stembureau Evean Erasmushuis Vennenbuurt · 1504 AL · 1.250 stemmen · PVV 21%
- Stembureau Zaans Natuur-en Milieu Centrum Poelenburg Noord · 1504 LB · 1.045 stemmen · DENK 33%
- Stembureau Wijkcentrum de Poelenburcht Poelenburg Zuid · 1504 NX · 828 stemmen · DENK 43%
- Stembureau Wijkcentrum de Poelenburcht Poelenburg Zuid · 1504 NX · 652 stemmen · DENK 38%
Andere wijken in Zaanstad
- Assendelft-Noord 8.532 stemmen · PVV 27%
- Nieuw West 6.803 stemmen · PVV 25%
- Wormerveer 6.775 stemmen · PVV 31%
- Krommenie Oost 6.627 stemmen · PVV 27%
- Zaandam Zuid 5.171 stemmen · PVV 28%
- Assendelft-Zuid 5.045 stemmen · PVV 32%
- Zaandam West 5.034 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Westerkoog 4.394 stemmen · PVV 24%
- Rosmolenwijk 4.075 stemmen · PVV 27%
- Pelders- en Hoornseveld 3.929 stemmen · PVV 20%
- Zaandam Noord 3.882 stemmen · PVV 30%
- Krommenie West 3.604 stemmen · PVV 27%
- Rooswijk 3.352 stemmen · PVV 25%
- Oud Koog a/d Zaan 3.346 stemmen · PVV 25%
- Westzaan 3.196 stemmen · PVV 27%
- Oude Haven 2.738 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Oud Zaandijk 1.583 stemmen · PVV 23%
- Kogerveldwijk 1.482 stemmen · PVV 27%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.