Stembureau Stembureau Zaans Natuur-en Milieu Centrum in Zaanstad (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 1504 LB · Wijk Poelenburg

Hier zijn 1.045 geldige stemmen uitgebracht. DENK werd hier de grootste met 32,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
DENK 340 32,5% 5,5% +27,0 pp 7,4%
GroenLinks-PvdA 192 18,4% 17,8% +0,6 pp 1,3%
PVV 172 16,5% 25,7% −9,3 pp 0,8%
Nieuw Sociaal Contract 75 7,2% 10,7% −3,6 pp 0,8%
SP 43 4,1% 4,2% −0,1 pp 1,2%
VVD 43 4,1% 13,7% −9,6 pp 0,4%
Forum voor Democratie 36 3,4% 2,9% +0,6 pp 1,5%
D66 28 2,7% 5,5% −2,8 pp 0,6%
Partij voor de Dieren 26 2,5% 2,7% −0,2 pp 1,1%
BIJ1 20 1,9% 0,8% +1,1 pp 3,1%
BBB 19 1,8% 3,1% −1,3 pp 0,7%
CDA 18 1,7% 1,8% −0,1 pp 1,2%
50PLUS 8 0,8% 0,9% −0,1 pp 1,1%
JA21 5 0,5% 0,7% −0,2 pp 0,8%
Volt 5 0,5% 1,3% −0,8 pp 0,5%
BVNL / Groep Van Haga 4 0,4% 0,6% −0,3 pp 0,7%
ChristenUnie 4 0,4% 1,0% −0,6 pp 0,5%
Piratenpartij - De Groenen 3 0,3% 0,1% +0,1 pp 2,5%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 1,7%
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 1,4%
Splinter 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 0,7%
SGP 1 0,1% 0,3% −0,2 pp 0,4%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +27,0 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
  • Qua gewicht is dit het 43e van de 76 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 80 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Zaanstad

Alle stembureaus in Zaanstad

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.