Hoe stemde Krommenie West in Zaanstad in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Zuiderham, Noorderham

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Krommenie West 3.604 geldige stemmen uitgebracht (4,3% van alle stemmen in Zaanstad). PVV werd hier de grootste met 27,2%. Vergeleken met heel Zaanstad scoorden Nieuw Sociaal Contract (+3,0 pp) en PVV (+1,5 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−3,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 982 27,2% 25,7% +1,5 pp
VVD 525 14,6% 13,7% +0,8 pp
GroenLinks-PvdA 515 14,3% 17,8% −3,5 pp
Nieuw Sociaal Contract 494 13,7% 10,7% +3,0 pp
D66 211 5,9% 5,5% +0,4 pp
SP 183 5,1% 4,2% +0,9 pp
Forum voor Democratie 116 3,2% 2,9% +0,3 pp
BBB 110 3,1% 3,1% −0,1 pp
CDA 107 3,0% 1,8% +1,2 pp
DENK 93 2,6% 5,5% −3,0 pp
Partij voor de Dieren 57 1,6% 2,7% −1,1 pp
Volt 39 1,1% 1,3% −0,2 pp
ChristenUnie 36 1,0% 1,0% −0,0 pp
JA21 36 1,0% 0,7% +0,3 pp
50PLUS 35 1,0% 0,9% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 20 0,6% 0,6% −0,1 pp
SGP 14 0,4% 0,3% +0,0 pp
BIJ1 14 0,4% 0,8% −0,4 pp
Splinter 7 0,2% 0,2% +0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Krommenie West

Andere wijken in Zaanstad

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Zaanstad · Alle stembureaus