Stembureau Stembureau De Wormerveerse Vermaning in Zaanstad (2023)
Postcode 1521 DM · Wijk Wormerveer
Hier zijn 756 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 24,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 183 | 24,2% | 25,7% | −1,5 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 176 | 23,3% | 17,8% | +5,5 pp | 1,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 85 | 11,2% | 10,7% | +0,5 pp | 0,9% |
| VVD | 80 | 10,6% | 13,7% | −3,2 pp | 0,7% |
| D66 | 51 | 6,7% | 5,5% | +1,3 pp | 1,1% |
| SP | 31 | 4,1% | 4,2% | −0,1 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 28 | 3,7% | 2,7% | +1,0 pp | 1,2% |
| BBB | 26 | 3,4% | 3,1% | +0,3 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 20 | 2,6% | 2,9% | −0,2 pp | 0,8% |
| CDA | 15 | 2,0% | 1,8% | +0,2 pp | 1,0% |
| Volt | 14 | 1,9% | 1,3% | +0,5 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 10 | 1,3% | 1,0% | +0,3 pp | 1,2% |
| JA21 | 10 | 1,3% | 0,7% | +0,6 pp | 1,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp | 1,3% |
| DENK | 6 | 0,8% | 5,5% | −4,8 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 4 | 0,5% | 0,9% | −0,3 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 3 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp | 0,5% |
| PartijvdSport | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 4,6% |
| SGP | 3 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 1,1% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +5,5 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 57e van de 76 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 110 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Stembureau Wijkcentrum Dirk Prins 764 stemmen · PVV 33%
- Stembureau Het Tolhuys aan de Zaan 743 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Speeltuinvereniging "Het Havenkwartier" 766 stemmen · PVV 31%
- Stembureau Buurtcentrum A3 719 stemmen · PVV 31%
- Stembureau Basisschool de Hoeksteen 780 stemmen · PVV 30%
- Stembureau Apostolisch Genootschap 710 stemmen · PVV 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.