Stembureau Stembureau Buurtcentrum A3 in Zaanstad (2023)
Postcode 1566 BR · Wijk Assendelft-Zuid
Hier zijn 719 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 30,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 222 | 30,9% | 25,7% | +5,2 pp | 1,0% |
| GroenLinks-PvdA | 103 | 14,3% | 17,8% | −3,5 pp | 0,7% |
| VVD | 99 | 13,8% | 13,7% | +0,0 pp | 0,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 85 | 11,8% | 10,7% | +1,1 pp | 0,9% |
| BBB | 39 | 5,4% | 3,1% | +2,3 pp | 1,5% |
| D66 | 33 | 4,6% | 5,5% | −0,9 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 28 | 3,9% | 2,9% | +1,0 pp | 1,2% |
| CDA | 23 | 3,2% | 1,8% | +1,4 pp | 1,5% |
| SP | 22 | 3,1% | 4,2% | −1,1 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 16 | 2,2% | 0,9% | +1,4 pp | 2,2% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,7% | 2,7% | −1,0 pp | 0,5% |
| DENK | 11 | 1,5% | 5,5% | −4,0 pp | 0,2% |
| SGP | 6 | 0,8% | 0,3% | +0,5 pp | 2,1% |
| JA21 | 5 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp | 0,8% |
| BIJ1 | 4 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 4 | 0,6% | 1,0% | −0,5 pp | 0,5% |
| Volt | 3 | 0,4% | 1,3% | −0,9 pp | 0,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,6% | −0,5 pp | 0,2% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 1,5% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 1,9% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zaanstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Zaanstad.
- Qua gewicht is dit het 59e van de 76 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Zaanstad en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 116 stemmen in Zaanstad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Zaanstad
- Stembureau Het Tolhuys aan de Zaan 743 stemmen · PVV 23%
- Stembureau Apostolisch Genootschap 710 stemmen · PVV 24%
- Stembureau De Wormerveerse Vermaning 756 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Hervormd Centrum Pennemes, INGANG BLOEMGRACHT 706 stemmen · PVV 29%
- Stembureau Wijkcentrum Dirk Prins 764 stemmen · PVV 33%
- Stembureau ZFC Orkest & Muziekschool 677 stemmen · PVV 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.