Hoe stemde Woerden-Oost in Woerden in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Snel en Polanen, Waterrijk, Middelland-Noord

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Woerden-Oost 5.263 geldige stemmen uitgebracht (15,5% van alle stemmen in Woerden). VVD werd hier de grootste met 22,7%. Vergeleken met heel Woerden scoorden VVD (+4,0 pp) en D66 (+2,9 pp) hier hoger en PVV (−2,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 1.193 22,7% 18,6% +4,0 pp
PVV 866 16,5% 18,8% −2,4 pp
GroenLinks-PvdA 847 16,1% 14,2% +1,9 pp
Nieuw Sociaal Contract 639 12,1% 12,2% −0,1 pp
D66 530 10,1% 7,2% +2,9 pp
CDA 193 3,7% 5,4% −1,7 pp
ChristenUnie 147 2,8% 3,5% −0,8 pp
BBB 144 2,7% 4,6% −1,8 pp
Volt 125 2,4% 1,8% +0,6 pp
SP 105 2,0% 2,1% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 103 2,0% 1,8% +0,1 pp
Forum voor Democratie 87 1,7% 1,9% −0,2 pp
SGP 80 1,5% 3,4% −1,9 pp
DENK 51 1,0% 1,7% −0,8 pp
JA21 43 0,8% 0,7% +0,1 pp
50PLUS 25 0,5% 0,5% −0,0 pp
Splinter 25 0,5% 0,3% +0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 23 0,4% 0,5% −0,0 pp
BIJ1 20 0,4% 0,3% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 4 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
PartijvdSport 2 0,0% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Woerden-Oost

Andere wijken in Woerden

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Woerden · Alle stembureaus