Uitslag per stembureau in Winterswijk (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Winterswijk 23 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gymlokaal de Bargerpaske, leverde 12,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 27%.
Bekijk de uitslag per wijk in Winterswijk
Wat valt op
- 0 van de 23 stembureaus (0%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,42% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gymlokaal de Bargerpaske 12,2% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel stembureau 1 (met beperkte toegang) 0,2% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Gebouw Marijke Voor Winterswijk +26,5 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Mobiel stembureau 1 (met beperkte toegang) 3,1% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Gemeentekantoor | 1.188 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,1%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gymlokaal de Bargerpaske 7103 AW | 1.691 | 12,2% | 1.689 | #1 · 12,2% | 0,0245% | Voor Winterswijk (20%) | D66 +3,1 procentpunt | 2 (0,1%) | 0 |
| Gemeentekantoor 7101 GH | 1.201 | 8,6% | 1.188 | #2 · 8,6% | 0,0172% | Morgen (17%) | Voor Winterswijk −7,3 procentpunt | 13 (1,1%) | 0 |
| Sporthal de Vlier 7101 TR | 900 | 6,5% | 897 | #3 · 6,5% | 0,0130% | Voor Winterswijk (20%) | CDA −5,1 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Gemeentekantoor 7101 GH | 871 | 6,3% | 867 | #4 · 6,3% | 0,0126% | D66 (17%) | Voor Winterswijk −7,7 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Gymlokaal Meddo 7104 BB | 796 | 5,7% | 792 | #5 · 5,7% | 0,0115% | Voor Winterswijk (41%) | Voor Winterswijk +18,7 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Sportzaal de Alma 7102 CX | 766 | 5,5% | 764 | #6 · 5,5% | 0,0111% | Voor Winterswijk (24%) | PvdA −2,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Gymlokaal de Stegeman 7101 BG | 718 | 5,2% | 717 | #7 · 5,2% | 0,0104% | Morgen (22%) | Voor Winterswijk −8,8 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Wamelinkhof 7101 JT | 629 | 4,5% | 626 | #8 · 4,5% | 0,0091% | Voor Winterswijk (18%) | Voor Winterswijk −4,0 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Molukse Samenwerkende Kerken Immanuel 7101 TX | 617 | 4,4% | 615 | #9 · 4,4% | 0,0089% | Voor Winterswijk (22%) | Winterswijks Belang +6,2 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| IJs-en skeelercomplex WIJV 7101 PA | 606 | 4,4% | 601 | #10 · 4,3% | 0,0087% | Voor Winterswijk (28%) | Voor Winterswijk +6,4 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Gemeentekantoor 7101 GH | 602 | 4,3% | 597 | #11 · 4,3% | 0,0087% | PvdA (17%) | Voor Winterswijk −8,2 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Zalencentrum Reuselink 7115 AG | 547 | 3,9% | 547 | #12 · 4,0% | 0,0079% | Voor Winterswijk (38%) | Voor Winterswijk +15,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| De Ontmoeting 7101 DP | 530 | 3,8% | 529 | #13 · 3,8% | 0,0077% | CDA (19%) | Voor Winterswijk −4,9 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Restaurant 'de Schoppe' 7109 AH | 488 | 3,5% | 486 | #14 · 3,5% | 0,0070% | Voor Winterswijk (34%) | Voor Winterswijk +11,7 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| De Ontmoeting 7101 DP | 486 | 3,5% | 483 | #15 · 3,5% | 0,0070% | CDA (21%) | Voor Winterswijk −9,2 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Gebouw Marijke 7113 AE | 457 | 3,3% | 457 | #16 · 3,3% | 0,0066% | Voor Winterswijk (49%) | Voor Winterswijk +26,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| FC Winterswijk kantine 7103 AV | 448 | 3,2% | 443 | #17 · 3,2% | 0,0064% | Morgen (21%) | Voor Winterswijk −8,5 procentpunt | 5 (1,1%) | 0 |
| De Ontmoeting 7101 DP | 415 | 3,0% | 415 | #18 · 3,0% | 0,0060% | CDA (19%) | Voor Winterswijk −5,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stemstraat Brandweerkazerne 7102 AM | 391 | 2,8% | 389 | #19 · 2,8% | 0,0056% | Voor Winterswijk (19%) | Voor Winterswijk −3,3 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Clubgebouw Fietstourclub Wenters 7101 JL | 312 | 2,2% | 312 | #20 · 2,3% | 0,0045% | CDA (20%) | Voor Winterswijk −7,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Mobiel stembureau 3 7101 GH | 286 | 2,1% | 285 | #21 · 2,1% | 0,0041% | Voor Winterswijk (48%) | Voor Winterswijk +25,6 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Mobiel stembureau 2 (met beperkte toegang) 7101 GH | 100 | 0,7% | 100 | #22 · 0,7% | 0,0014% | CDA (33%) | CDA +16,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Mobiel stembureau 1 (met beperkte toegang) 7101 GH | 32 | 0,2% | 31 | #23 · 0,2% | 0,0004% | VVD (29%) | VVD +20,3 procentpunt | 1 (3,1%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Winterswijk dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Winterswijk per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.