Stembureau Gymlokaal de Bargerpaske in Winterswijk (2022)
Postcode 7103 AW · Wijk Stad
Hier waren 1.691 kiezers toegelaten (12,2% van alle toegelaten kiezers in Winterswijk) en zijn 1.689 geldige stemmen uitgebracht. Voor Winterswijk werd hier de grootste met 19,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Voor Winterswijk | 330 | 19,5% | 22,1% | −2,5 pp | 10,8% |
| D66 | 293 | 17,3% | 14,3% | +3,1 pp | 14,9% |
| Morgen | 249 | 14,7% | 14,8% | −0,0 pp | 12,2% |
| CDA | 245 | 14,5% | 16,2% | −1,7 pp | 10,9% |
| PvdA | 242 | 14,3% | 11,6% | +2,7 pp | 15,0% |
| Winterswijks Belang | 214 | 12,7% | 11,5% | +1,2 pp | 13,5% |
| VVD | 108 | 6,4% | 8,8% | −2,4 pp | 8,9% |
| 8 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp | 7,2% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Winterswijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Loes ten Dolle (D66) · 255 stemmen · 15,1% van alle stemmen hier
- Tom van Beek (Voor Winterswijk) · 159 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
- Wim Wassink (CDA) · 132 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- André van Nijkerken (Morgen) · 110 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Erwin te Selle (Winterswijks Belang) · 108 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Elvira Schepers-Janssen (PvdA) · 102 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- I.T.F klein Gunnewiek (VVD) · 62 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Max van Eck (PvdA) · 37 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Evelien ten Dolle (Morgen) · 31 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Joyce Leeftink (Morgen) · 30 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jacqueline van der Vinne-Groot (CDA) · 29 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Sandra Prinsen (CDA) · 28 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Janet Poels-Boland (Voor Winterswijk) · 27 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Roy Stammers (Voor Winterswijk) · 24 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Quirina Pampiermole (PvdA) · 21 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,1 pp meer dan gemiddeld in Winterswijk.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 23 stembureaus: 12,2% van alle geldige stemmen in Winterswijk en 0,0245% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 8 stemmen in Winterswijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.522 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 169 |
| Toegelaten kiezers | 1.691 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.691 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,42% in Winterswijk en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Winterswijk
- Gemeentekantoor 1.188 stemmen · Morgen 17%
- Sporthal de Vlier 897 stemmen · Voor Winterswijk 20%
- Gemeentekantoor 867 stemmen · D66 17%
- Gymlokaal Meddo 792 stemmen · Voor Winterswijk 41%
- Sportzaal de Alma 764 stemmen · Voor Winterswijk 24%
- Gymlokaal de Stegeman 717 stemmen · Morgen 22%
Alle stembureaus in Winterswijk
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.