Hoe stemde Wijchen kern in Wijchen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: De Uilenboom, Woezik, Huissteden-Zuiderpoort, Diemewei, Wijchen Noord
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 14 stembureaus in Wijchen kern 19.919 geldige stemmen uitgebracht (73,3% van alle stemmen in Wijchen). PVV werd hier de grootste met 29,1%. Vergeleken met heel Wijchen scoorden PVV (+1,4 pp) en SP (+0,4 pp) hier hoger en BBB (−1,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 5.787 | 29,1% | 27,6% | +1,4 pp |
| VVD | 3.590 | 18,0% | 18,9% | −0,9 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 2.883 | 14,5% | 14,2% | +0,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 2.543 | 12,8% | 13,0% | −0,2 pp |
| D66 | 1.301 | 6,5% | 6,7% | −0,2 pp |
| SP | 844 | 4,2% | 3,8% | +0,4 pp |
| BBB | 655 | 3,3% | 4,3% | −1,0 pp |
| CDA | 650 | 3,3% | 3,6% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 361 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 325 | 1,6% | 1,6% | +0,0 pp |
| Volt | 250 | 1,3% | 1,3% | −0,0 pp |
| DENK | 177 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp |
| JA21 | 150 | 0,8% | 0,8% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 130 | 0,7% | 0,6% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 85 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 82 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 35 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 15 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 15 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 9 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 8 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 8 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| SGP | 6 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 5 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Wijchen kern
- Huis van de gemeente De Uilenboom · 6602 DB · 2.332 stemmen · VVD 23%
- Jeugdhuis Woezik Woezik · 6604 CC · 2.166 stemmen · PVV 28%
- Wijkcentrum Wijchen Zuid Huissteden-Zuiderpoort · 6605 HN · 2.155 stemmen · PVV 30%
- Basisschool De Trinoom Diemewei · 6605 XH · 1.852 stemmen · PVV 26%
- Brede school Noorderlicht Wijchen Noord · 6601 DL · 1.697 stemmen · PVV 36%
- Wijkcentrum De Brink Huurlingsedam · 6603 JR · 1.432 stemmen · VVD 26%
- Paschalisschool Woezik · 6604 AE · 1.171 stemmen · PVV 27%
- Basisschool Zuiderpad locatie Huissteden Huissteden-Zuiderpoort · 6605 HK · 1.149 stemmen · PVV 32%
- Wijkcentrum Wijchen Oost Verspreide huizen Valendries · 6603 AE · 1.144 stemmen · PVV 30%
- Meander Wijchen Noord · 6601 AR · 1.131 stemmen · PVV 32%
- Wijkcentrum Achterom II Homberg · 6601 XW · 1.089 stemmen · PVV 35%
- Wijkcentrum Achterom I Homberg · 6601 XW · 1.075 stemmen · PVV 35%
- Kindcentrum Westwijzer locatie Kraaijenberg Kraaijenberg · 6601 RM · 930 stemmen · PVV 26%
- LuciVer locatie La Verna Verspreide huizen Valendries · 6603 AM · 596 stemmen · PVV 28%
Andere wijken in Wijchen
- Bergharen 1.320 stemmen · PVV 26%
- Alverna 1.229 stemmen · PVV 32%
- Wijchen buitengebied 1.002 stemmen · PVV 25%
- Hernen 789 stemmen · PVV 23%
- Balgoij 555 stemmen · PVV 25%
- Batenburg 490 stemmen · PVV 26%
- Niftrik 347 stemmen · VVD 25%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.