Hoe stemde Wijchen kern in Wijchen in 2022?
Met stembureaus in onder meer: De Uilenboom, Woezik, De Lingert, Huurlingsedam, Wijchen Noord
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 21 stembureaus in Wijchen kern 12.948 geldige stemmen uitgebracht (72,5% van alle stemmen in Wijchen). Kernachtig Wijchen werd hier de grootste met 34,3%. Vergeleken met heel Wijchen scoorden Wijchen Lokaal (+0,7 pp) en D66 (+0,6 pp) hier hoger en Kernachtig Wijchen (−1,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Kernachtig Wijchen | 4.435 | 34,3% | 35,5% | −1,2 pp |
| CDA | 2.240 | 17,3% | 17,6% | −0,3 pp |
| VVD | 1.573 | 12,1% | 12,5% | −0,3 pp |
| Wijchen Lokaal | 1.373 | 10,6% | 9,9% | +0,7 pp |
| PvdA | 1.246 | 9,6% | 9,3% | +0,3 pp |
| GROENLINKS | 1.105 | 8,5% | 8,4% | +0,2 pp |
| D66 | 976 | 7,5% | 6,9% | +0,6 pp |
| Blanco en ongeldig | 61 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Wijchen kern
- Huis van de gemeente De Uilenboom · 6602 DB · 1.124 stemmen · Kernachtig Wijchen 30%
- Jeugdhuis Woezik Woezik · 6604 CC · 1.019 stemmen · Kernachtig Wijchen 36%
- Sporthal de Slingert De Lingert · 6605 DT · 974 stemmen · Kernachtig Wijchen 32%
- Wijkcentrum De Brink Huurlingsedam · 6603 JR · 851 stemmen · Kernachtig Wijchen 34%
- Huis van de gemeente De Uilenboom · 6602 DB · 837 stemmen · CDA 31%
- Brede school Noorderlicht/Sporthal Wijchen Noord · 6601 DL · 773 stemmen · Kernachtig Wijchen 40%
- Sporthal Zuid II Huissteden-Zuiderpoort · 6605 HN · 760 stemmen · Kernachtig Wijchen 35%
- Huis van de gemeente De Uilenboom · 6602 DB · 660 stemmen · Kernachtig Wijchen 32%
- Sporthal Zuid I Huissteden-Zuiderpoort · 6605 HN · 652 stemmen · Kernachtig Wijchen 32%
- Meander Wijchen Noord · 6601 AR · 587 stemmen · Kernachtig Wijchen 40%
- Wijkgebouw Wijchen Oost Verspreide huizen Valendries · 6603 AE · 567 stemmen · Kernachtig Wijchen 42%
- Sporthal Achterlo I Homberg · 6601 XW · 554 stemmen · Kernachtig Wijchen 40%
- Jeugdhuis Woezik Woezik · 6604 CC · 533 stemmen · Kernachtig Wijchen 36%
- Sporthal Zuid Huissteden-Zuiderpoort · 6605 HN · 520 stemmen · Kernachtig Wijchen 39%
- Basisschool Speelhoeve locatie Kraaijenberg Kraaijenberg · 6601 RM · 451 stemmen · Kernachtig Wijchen 38%
- Jeugdhuis Woezik Woezik · 6604 CC · 393 stemmen · Kernachtig Wijchen 34%
- Paschalisschool sporthal Woezik · 6604 AE · 379 stemmen · Kernachtig Wijchen 32%
- Sporthal Achterlo Homberg · 6601 XW · 374 stemmen · Kernachtig Wijchen 31%
- Sporthal Zuid Huissteden-Zuiderpoort · 6605 HN · 357 stemmen · Kernachtig Wijchen 32%
- Sporthal Achterlo II Homberg · 6601 XW · 298 stemmen · Kernachtig Wijchen 30%
- Sporthal Achterlo Homberg · 6601 XW · 285 stemmen · Kernachtig Wijchen 28%
Andere wijken in Wijchen
- Alverna 1.076 stemmen · Kernachtig Wijchen 36%
- Bergharen 821 stemmen · Kernachtig Wijchen 42%
- Hernen 585 stemmen · Kernachtig Wijchen 56%
- Wijchen buitengebied 420 stemmen · Kernachtig Wijchen 30%
- Balgoij 391 stemmen · Kernachtig Wijchen 37%
- Batenburg 346 stemmen · Kernachtig Wijchen 48%
- Niftrik 272 stemmen · Kernachtig Wijchen 33%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.