Uitslag per stembureau in Wageningen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Wageningen 26 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Grote Kerk Markt, leverde 8,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 23%.

Bekijk de uitslag per wijk in Wageningen

Wat valt op

  • 7 van de 26 stembureaus (27%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,48% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Grote Kerk Markt 1.575 8,3% 1.561 #1 · 8,3% 0,0226% GROENLINKS (30%) Connect Wageningen +10,6 procentpunt 13 (0,8%) −1
Campus WUR Forumgebouw 1.510 8,0% 1.495 #2 · 7,9% 0,0217% GROENLINKS (43%) GROENLINKS +15,9 procentpunt 14 (0,9%) −1
Sporthal De Vlinder 1.379 7,3% 1.374 #3 · 7,3% 0,0199% GROENLINKS (30%) GROENLINKS +2,2 procentpunt 4 (0,3%) −1
Sporthal de Aanloop 1.320 7,0% 1.312 #4 · 6,9% 0,0190% GROENLINKS (25%) Connect Wageningen −4,6 procentpunt 7 (0,5%) 0
Hotel de Wereld 6703 CD 1.265 6,7% 1.262 #5 · 6,7% 0,0183% GROENLINKS (29%) Connect Wageningen +3,9 procentpunt 2 (0,2%) −1
Vakschool Rijn IJssel 1.051 5,5% 1.043 #6 · 5,5% 0,0151% GROENLINKS (27%) Connect Wageningen +4,6 procentpunt 8 (0,8%) 0
Grote Kerk Markt (dinsdag 15 maart) 900 4,7% 899 #7 · 4,8% 0,0130% GROENLINKS (27%) PvdA +4,1 procentpunt 1 (0,1%) 0
Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 864 4,6% 860 #8 · 4,6% 0,0125% GROENLINKS (29%) Connect Wageningen −4,1 procentpunt 2 (0,2%) −2
Café onder de Linden 851 4,5% 851 #9 · 4,5% 0,0123% GROENLINKS (28%) Stadspartij Wageningen +2,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Parkflat Belmonte 795 4,2% 792 #10 · 4,2% 0,0115% D66 (20%) GROENLINKS −9,4 procentpunt 2 (0,3%) −1
Hotel Nol in 't Bosch 647 3,4% 646 #11 · 3,4% 0,0094% VVD (24%) VVD +15,2 procentpunt 1 (0,2%) 0
De Vredehorst 646 3,4% 641 #12 · 3,4% 0,0093% GROENLINKS (24%) GROENLINKS −3,4 procentpunt 5 (0,8%) 0
Grote Kerk Markt (maandag 14 maart) 591 3,1% 588 #13 · 3,1% 0,0085% GROENLINKS (24%) Connect Wageningen −5,0 procentpunt 3 (0,5%) 0
Stadhuis 6701 CZ 564 3,0% 561 #14 · 3,0% 0,0081% GROENLINKS (30%) GROENLINKS +2,7 procentpunt 3 (0,5%) 0
Wijkcentrum Pomhorst 554 2,9% 549 #15 · 2,9% 0,0080% GROENLINKS (24%) PvdA +6,6 procentpunt 5 (0,9%) 0
De Vredehorst (dinsdag 15 maart) 548 2,9% 548 #16 · 2,9% 0,0079% GROENLINKS (26%) Connect Wageningen −5,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Speeltuinvereniging Tuindorp 546 2,9% 541 #17 · 2,9% 0,0078% GROENLINKS (25%) PvdA +6,8 procentpunt 5 (0,9%) 0
De Vredehorst (maandag 14 maart) 517 2,7% 516 #18 · 2,7% 0,0075% GROENLINKS (21%) GROENLINKS −6,1 procentpunt 1 (0,2%) 0
Wijkcentrum Huis van de Nude 506 2,7% 502 #19 · 2,7% 0,0073% GROENLINKS (29%) Stadspartij Wageningen +2,4 procentpunt 4 (0,8%) 0
Voetbalvereniging WAVV 455 2,4% 455 #20 · 2,4% 0,0066% Stadspartij Wageningen (27%) Stadspartij Wageningen +10,5 procentpunt 0 (0,0%) 0
Vakschool Rijn IJssel (dinsdag 15 maart) 404 2,1% 403 #21 · 2,1% 0,0058% GROENLINKS (23%) Stadspartij Wageningen +5,5 procentpunt 1 (0,2%) 0
Vakschool Rijn IJssel (maandag 14 maart) 344 1,8% 339 #22 · 1,8% 0,0049% Stadspartij Wageningen (24%) GROENLINKS −8,5 procentpunt 4 (1,2%) −1
Sporthal Tarthorst 321 1,7% 318 #23 · 1,7% 0,0046% GROENLINKS (25%) D66 −4,9 procentpunt 3 (0,9%) 0
Immanuel Kerk 317 1,7% 314 #24 · 1,7% 0,0046% GROENLINKS (25%) ChristenUnie +6,9 procentpunt 3 (0,9%) 0
Tafeltennisvereniging Shot 292 1,5% 292 #25 · 1,5% 0,0042% GROENLINKS (33%) GROENLINKS +5,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Bevrijdingskerk 224 1,2% 224 #26 · 1,2% 0,0032% GROENLINKS (29%) Stadspartij Wageningen −4,9 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Wageningen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Wageningen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.