Stembureau Vakschool Rijn IJssel (dinsdag 15 maart) in Wageningen (2022)
Hier waren 404 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in Wageningen) en zijn 403 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 22,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 92 | 22,8% | 27,4% | −4,6 pp | 1,8% |
| Stadspartij Wageningen | 87 | 21,6% | 16,1% | +5,5 pp | 2,9% |
| PvdA | 56 | 13,9% | 14,5% | −0,6 pp | 2,0% |
| D66 | 55 | 13,6% | 13,4% | +0,3 pp | 2,2% |
| VVD | 41 | 10,2% | 8,5% | +1,7 pp | 2,6% |
| Connect Wageningen | 40 | 9,9% | 10,2% | −0,3 pp | 2,1% |
| CDA | 17 | 4,2% | 3,8% | +0,4 pp | 2,4% |
| ChristenUnie | 15 | 3,7% | 6,1% | −2,4 pp | 1,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Wageningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Lara Minnaard (Stadspartij Wageningen) · 37 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Maud Hulshof (D66) · 36 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Rosanne Groot (GROENLINKS) · 30 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Anne Janssen (PvdA) · 30 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Guido van Vulpen (GROENLINKS) · 19 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Bart Rozemeijer (VVD) · 18 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Esther Koenders-Jollie (VVD) · 17 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Tutku Yüksel (GROENLINKS) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Rien Bor (Stadspartij Wageningen) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Sarah Alen (Connect Wageningen) · 14 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jan Dijkstra (CDA) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Marisabel Pardo Claure (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Marike van der Leeden (Stadspartij Wageningen) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Laura Kaper (D66) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Monique Heger (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Stadspartij Wageningen haalde hier +5,5 pp meer dan gemiddeld in Wageningen.
- Qua gewicht is dit het 21e van de 26 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Wageningen en 0,0058% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 47 stemmen in Wageningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 364 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 40 |
| Toegelaten kiezers | 404 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 404 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 0,48% in Wageningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Wageningen
- Voetbalvereniging WAVV 455 stemmen · Stadspartij Wageningen 27%
- Vakschool Rijn IJssel (maandag 14 maart) 339 stemmen · Stadspartij Wageningen 24%
- Wijkcentrum Huis van de Nude 502 stemmen · GROENLINKS 29%
- Sporthal Tarthorst 318 stemmen · GROENLINKS 25%
- De Vredehorst (maandag 14 maart) 516 stemmen · GROENLINKS 21%
- Immanuel Kerk 314 stemmen · GROENLINKS 25%
Alle stembureaus in Wageningen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.