Uitslag per stembureau in Velsen (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Velsen 32 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 78,3%. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 5,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 15%.

Bekijk de uitslag per wijk in Velsen

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af
Gemeentehuis 1971 EN 2.306 #1 · 5,6% 0,0222% PVV (30%) PVV +8,6 procentpunt
Basisschool De Westbroek 1991 NN 2.027 #2 · 4,9% 0,0195% D66 (21%) PVV −7,0 procentpunt
Cafe Zaal De Wildeman 2071 EL 1.967 #3 · 4,7% 0,0189% D66 (24%) PVV −8,9 procentpunt
Jongerencentrum de Koe 1991 JE 1.915 #4 · 4,6% 0,0184% VVD (21%) VVD +5,3 procentpunt
gem. zaal Roos en Beek appartementencomlex 2071 SM 1.726 #5 · 4,2% 0,0166% D66 (26%) PVV −14,4 procentpunt
't Brederode Huys 2082 GE 1.716 #6 · 4,1% 0,0165% D66 (29%) PVV −15,7 procentpunt
Wijkcentrum De Stek 1951 CD 1.667 #7 · 4,0% 0,0160% PVV (33%) PVV +12,2 procentpunt
Sporthal Het Polderhuis 1991 RK 1.545 #8 · 3,7% 0,0149% D66 (19%) PVV −3,9 procentpunt
De Hofstede 1991 PT 1.454 #9 · 3,5% 0,0140% PVV (19%) CDA +3,3 procentpunt
IJmuider Zee en Havenmuseum 1973 AK 1.396 #10 · 3,4% 0,0134% PVV (31%) PVV +10,3 procentpunt
Sporthal Het Polderhuis 2 1991 RK 1.391 #11 · 3,4% 0,0134% VVD (19%) PVV −5,4 procentpunt
Bosbeekschool, ingang schoolplein 2071 AW 1.338 #12 · 3,2% 0,0129% D66 (28%) PVV −14,5 procentpunt
Woon-en zorgcentrum W.F. Visserhuis 1972 EE 1.317 #13 · 3,2% 0,0127% PVV (32%) PVV +10,7 procentpunt
Woon en zorgcentrum Huis ter Hagen 1985 CV 1.268 #14 · 3,1% 0,0122% D66 (26%) PVV −14,4 procentpunt
Basisschool De Origon 1974 TV 1.265 #15 · 3,0% 0,0122% PVV (27%) PVV +6,1 procentpunt
Buurthuis De Brulboei 1975 BJ 1.261 #16 · 3,0% 0,0121% PVV (36%) PVV +14,4 procentpunt
Basisschool Floriant 1991 BZ 1.241 #17 · 3,0% 0,0119% D66 (18%) PVV −3,7 procentpunt
RKVV Velsen 1985 HT 1.218 #18 · 2,9% 0,0117% D66 (29%) PVV −15,8 procentpunt
Verpleeghuis Velserduin 1972 TL 1.210 #19 · 2,9% 0,0116% PVV (34%) PVV +12,7 procentpunt
Engelmunduskerk Oud Velsen 1981 BH 1.187 #20 · 2,9% 0,0114% VVD (21%) VVD +4,9 procentpunt
Heerenduinzaal 1971 JE 1.131 #21 · 2,7% 0,0109% PVV (30%) PVV +9,1 procentpunt
Stichting OIG-IHD 1971 NL 1.122 #22 · 2,7% 0,0108% PVV (24%) PVV +2,7 procentpunt
Kennemerzaal 1972 XB 1.010 #23 · 2,4% 0,0097% PVV (32%) PVV +11,1 procentpunt
Dienstencentrum Zeewijk 1974 PC 1.007 #24 · 2,4% 0,0097% PVV (27%) D66 −5,8 procentpunt
Sporthal Zeewijk 1973 BE 949 #25 · 2,3% 0,0091% PVV (31%) PVV +9,9 procentpunt
Woonzorgcentrum De Moerberg 1973 XM 946 #26 · 2,3% 0,0091% PVV (33%) PVV +11,5 procentpunt
Basisschool De Hoeksteen 1991 ET 935 #27 · 2,3% 0,0090% D66 (19%) PVV −3,6 procentpunt
Sporthal IJmuiden-Oost 1971 HN 912 #28 · 2,2% 0,0088% PVV (26%) PVV +4,8 procentpunt
Buurtcentrum de Dwarsligger 1974 BP 907 #29 · 2,2% 0,0087% PVV (26%) D66 −6,9 procentpunt
Willemsbeekzaal 1971 GZ 860 #30 · 2,1% 0,0083% PVV (30%) PVV +9,0 procentpunt
Brederode Daltonschool 2082 BD 655 #31 · 1,6% 0,0063% D66 (34%) PVV −16,3 procentpunt
Voetbalvereniging F.C. Velsenoord 1951 HH 655 #32 · 1,6% 0,0063% PVV (35%) PVV +14,0 procentpunt

Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.

De uitslag van Velsen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.