Hoe stemde Wildervank in Veendam in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Boven-Wildervank
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Wildervank 3.748 geldige stemmen uitgebracht (22,8% van alle stemmen in Veendam). PVV werd hier de grootste met 27,1%. Vergeleken met heel Veendam scoorden PVV (+2,4 pp) en BBB (+0,2 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−1,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.016 | 27,1% | 24,7% | +2,4 pp |
| VVD | 520 | 13,9% | 14,3% | −0,4 pp |
| D66 | 469 | 12,5% | 12,4% | +0,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 382 | 10,2% | 11,4% | −1,2 pp |
| CDA | 354 | 9,4% | 9,4% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 269 | 7,2% | 7,2% | +0,0 pp |
| BBB | 151 | 4,0% | 3,8% | +0,2 pp |
| JA21 | 148 | 3,9% | 4,1% | −0,2 pp |
| SP | 142 | 3,8% | 4,3% | −0,5 pp |
| 50PLUS | 77 | 2,1% | 1,9% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 55 | 1,5% | 1,6% | −0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 42 | 1,1% | 1,1% | +0,0 pp |
| SGP | 31 | 0,8% | 0,7% | +0,2 pp |
| Volt | 19 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| NSC | 16 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| BVNL | 14 | 0,4% | 0,2% | +0,1 pp |
| DENK | 13 | 0,3% | 1,4% | −1,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 13 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp |
| BIJ1 | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
Stembureaus in Wildervank
- Sporthal Wildervanckhal Wildervank · 9648 AA · 2.402 stemmen · PVV 25%
- Grote Kerk Wildervank Boven-Wildervank · 9648 CV · 1.346 stemmen · PVV 30%
Andere wijken in Veendam
- Veendam-kern 11.390 stemmen · PVV 24%
- Veendam-buitengebied 1.331 stemmen · PVV 25%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.