Hoe stemde Veendam-kern in Veendam in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Veendam-Centrum, Veendam-Oude Ae, Veendam-Sorghvliet

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 7 stembureaus in Veendam-kern 11.390 geldige stemmen uitgebracht (69,2% van alle stemmen in Veendam). PVV werd hier de grootste met 23,9%. Vergeleken met heel Veendam scoorden GroenLinks-PvdA (+0,7 pp) en CDA (+0,3 pp) hier hoger en BBB (−1,0 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 2.719 23,9% 24,7% −0,8 pp
VVD 1.652 14,5% 14,3% +0,2 pp
D66 1.440 12,6% 12,4% +0,2 pp
GroenLinks-PvdA 1.374 12,1% 11,4% +0,7 pp
CDA 1.097 9,6% 9,4% +0,3 pp
Forum voor Democratie 802 7,0% 7,2% −0,1 pp
SP 504 4,4% 4,3% +0,1 pp
JA21 484 4,2% 4,1% +0,1 pp
BBB 326 2,9% 3,8% −1,0 pp
DENK 218 1,9% 1,4% +0,5 pp
50PLUS 205 1,8% 1,9% −0,1 pp
ChristenUnie 200 1,8% 1,6% +0,1 pp
Partij voor de Dieren 124 1,1% 1,1% −0,0 pp
SGP 70 0,6% 0,7% −0,0 pp
Volt 59 0,5% 0,5% +0,0 pp
NSC 51 0,4% 0,4% +0,0 pp
BVNL 22 0,2% 0,2% −0,0 pp
Piratenpartij 12 0,1% 0,1% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 9 0,1% 0,2% −0,1 pp
BIJ1 8 0,1% 0,1% −0,0 pp
FNP 8 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 6 0,1% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Veendam-kern

Andere wijken in Veendam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Veendam · Alle stembureaus