Hoe stemde Wildervank in Veendam in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Boven-Wildervank
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Wildervank 4.403 geldige stemmen uitgebracht (26,8% van alle stemmen in Veendam). PVV werd hier de grootste met 33,5%. Vergeleken met heel Veendam scoorden PVV (+1,8 pp) en BBB (+0,3 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−0,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.473 | 33,5% | 31,6% | +1,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 765 | 17,4% | 17,2% | +0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 539 | 12,2% | 12,8% | −0,6 pp |
| VVD | 440 | 10,0% | 10,6% | −0,6 pp |
| BBB | 283 | 6,4% | 6,2% | +0,3 pp |
| SP | 196 | 4,5% | 4,7% | −0,3 pp |
| D66 | 164 | 3,7% | 3,7% | +0,0 pp |
| CDA | 113 | 2,6% | 2,2% | +0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 108 | 2,5% | 3,0% | −0,6 pp |
| ChristenUnie | 80 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 58 | 1,3% | 1,3% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 35 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| JA21 | 31 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 31 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp |
| Volt | 24 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| SGP | 23 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| DENK | 16 | 0,4% | 1,8% | −1,4 pp |
| BIJ1 | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Wildervank
- Sporthal Wildervanckhal Wildervank · 9648 AA · 3.116 stemmen · PVV 31%
- Grote Kerk Wildervank Boven-Wildervank · 9648 CV · 1.287 stemmen · PVV 39%
Andere wijken in Veendam
- Veendam-kern 10.682 stemmen · PVV 31%
- Veendam-buitengebied 1.356 stemmen · PVV 30%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.