Stembureau CultuurHoek in Utrechtse Heuvelrug

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 3972 JH · Wijk Driebergen

Hier waren 677 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Utrechtse Heuvelrug) en zijn 676 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 32,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 216 32,0% 17,8% +14,1 pp 4,6%
BVHlokaal 137 20,3% 22,9% −2,7 pp 2,3%
D66 129 19,1% 16,6% +2,5 pp 3,0%
Partij voor de Dieren 88 13,0% 6,0% +7,0 pp 5,6%
CDA 41 6,1% 13,0% −6,9 pp 1,2%
VVD 40 5,9% 13,9% −8,0 pp 1,1%
SGP 15 2,2% 6,7% −4,5 pp 0,8%
ChristenUnie 10 1,5% 3,1% −1,6 pp 1,2%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Koos de Bruijn (GroenLinks-PvdA) · 66 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
  2. Karin Oyevaar (D66) · 61 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
  3. Anouk Haaxma (BVHlokaal) · 55 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  4. Selina Veenvliet-van Krieken (GroenLinks-PvdA) · 39 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  5. Bram Brinkman (BVHlokaal) · 33 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Marina Roelofsen (CDA) · 30 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Nicole Lolkema-Seifert (D66) · 29 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  8. Paul Blom (Partij voor de Dieren) · 29 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  9. Jacco Bartelds (VVD) · 28 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  10. Nelleke Groen (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  11. Clemens Festen (GroenLinks-PvdA) · 24 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  12. Mariëlle Faas (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  13. Janneke Schotveld (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  14. Mehmet Tan (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  15. Marijn Bouwmeester (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +14,1 pp meer dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
  • Qua gewicht is dit het 25e van de 33 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen612
Geldige volmachtbewijzen65
Toegelaten kiezers677
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)677
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,39% in Utrechtse Heuvelrug en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.