Stembureau Allemanswaard II in Utrechtse Heuvelrug

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 3958 KA · Wijk Amerongen

Hier waren 605 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Utrechtse Heuvelrug) en zijn 596 geldige stemmen uitgebracht. BVHlokaal werd hier de grootste met 24,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BVHlokaal 146 24,5% 22,9% +1,6 pp 2,4%
VVD 111 18,6% 13,9% +4,7 pp 3,0%
GroenLinks-PvdA 92 15,4% 17,8% −2,4 pp 2,0%
CDA 73 12,2% 13,0% −0,8 pp 2,1%
D66 69 11,6% 16,6% −5,0 pp 1,6%
SGP 68 11,4% 6,7% +4,7 pp 3,9%
ChristenUnie 22 3,7% 3,1% +0,6 pp 2,7%
Partij voor de Dieren 15 2,5% 6,0% −3,5 pp 0,9%
Blanco7Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Judith van Roij (VVD) · 70 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
  2. Tim Lodder (BVHlokaal) · 63 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  3. Selina Veenvliet-van Krieken (GroenLinks-PvdA) · 55 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
  4. Anouk Haaxma (BVHlokaal) · 47 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  5. Gijsbert Doornenbal (SGP) · 44 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  6. Karin Oyevaar (D66) · 41 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  7. Karin Sommer (CDA) · 37 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  8. Koos de Bruijn (GroenLinks-PvdA) · 22 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Bernadette Ossendorp (D66) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Marina Roelofsen (CDA) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  11. Helma Zenner - Ambuul (BVHlokaal) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Jacco Bartelds (VVD) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Tom Zoutewelle (ChristenUnie) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Marc Swaghoven (VVD) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Ed Krijgsman (SGP) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
  • Qua gewicht is dit het 27e van de 33 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen545
Geldige volmachtbewijzen60
Toegelaten kiezers605
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)605
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig9 (1,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,49% van de stembiljetten, tegen 0,39% in Utrechtse Heuvelrug en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.