Stembureau Basisschool de Kring in Utrechtse Heuvelrug
Postcode 3971 PV · Wijk Driebergen
Hier waren 700 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Utrechtse Heuvelrug) en zijn 693 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 165 | 23,8% | 17,8% | +6,0 pp | 3,5% |
| D66 | 149 | 21,5% | 16,6% | +4,9 pp | 3,4% |
| BVHlokaal | 148 | 21,4% | 22,9% | −1,6 pp | 2,5% |
| Partij voor de Dieren | 67 | 9,7% | 6,0% | +3,7 pp | 4,2% |
| VVD | 60 | 8,7% | 13,9% | −5,3 pp | 1,6% |
| CDA | 60 | 8,7% | 13,0% | −4,4 pp | 1,8% |
| SGP | 28 | 4,0% | 6,7% | −2,7 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 16 | 2,3% | 3,1% | −0,8 pp | 2,0% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Karin Oyevaar (D66) · 52 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Anouk Haaxma (BVHlokaal) · 48 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Marina Roelofsen (CDA) · 43 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Koos de Bruijn (GroenLinks-PvdA) · 43 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Nicole Lolkema-Seifert (D66) · 42 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Bram Brinkman (BVHlokaal) · 38 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Selina Veenvliet-van Krieken (GroenLinks-PvdA) · 36 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Marijn Bouwmeester (GroenLinks-PvdA) · 31 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jacco Bartelds (VVD) · 30 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Paul Blom (Partij voor de Dieren) · 28 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Gijsbert Doornenbal (SGP) · 24 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Ben Mansvelder (BVHlokaal) · 22 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Mariëlle Faas (Partij voor de Dieren) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Anke Leys (BVHlokaal) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Frija Bleijerveld - ten Velde (D66) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 33 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0091% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 623 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 700 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 700 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,00% van de stembiljetten, tegen 0,39% in Utrechtse Heuvelrug en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
- Woonzorgcentrum Beatrix 699 stemmen · BVHlokaal 23%
- CultuurHoek 676 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- De Twee Marken II 716 stemmen · BVHlokaal 24%
- Nieuw Salem I 660 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Dorpskerk 722 stemmen · BVHlokaal 19%
- Allemanswaard II 596 stemmen · BVHlokaal 24%
Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.