Stembureau ZIMIHC theater Wittevrouwen in Utrecht (2018)
Postcode 3572 SP · Wijk Noordoost
Hier waren 1.228 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 1.222 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 29,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 354 | 29,0% | 23,0% | +6,0 pp | 1,0% |
| D66 | 297 | 24,3% | 20,7% | +3,6 pp | 0,9% |
| VVD | 192 | 15,7% | 13,0% | +2,7 pp | 0,9% |
| PvdA | 80 | 6,5% | 6,2% | +0,3 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 66 | 5,4% | 5,3% | +0,1 pp | 0,8% |
| Student & Starter | 57 | 4,7% | 4,1% | +0,6 pp | 0,9% |
| CDA | 49 | 4,0% | 5,3% | −1,3 pp | 0,6% |
| SP | 44 | 3,6% | 4,1% | −0,5 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 31 | 2,5% | 4,1% | −1,6 pp | 0,5% |
| Stadsbelang Utrecht | 15 | 1,2% | 2,7% | −1,5 pp | 0,3% |
| PVV | 15 | 1,2% | 3,7% | −2,5 pp | 0,3% |
| Evenwicht | 7 | 0,6% | 0,6% | −0,1 pp | 0,7% |
| Seniorenpartij Utrecht | 6 | 0,5% | 1,4% | −0,9 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 5 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp | 0,4% |
| DENK | 3 | 0,2% | 4,9% | −4,6 pp | 0,0% |
| 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,9% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Heleen de Boer (GROENLINKS) · 202 stemmen · 16,5% van alle stemmen hier
- Dimitri Gilissen (VVD) · 98 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Anne-Marijke Podt (D66) · 87 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Klaas Verschuure (D66) · 83 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 53 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Jony Ferket (D66) · 39 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Floor de Koning (GROENLINKS) · 28 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 28 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Hester Assen (PvdA) · 26 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Martijn van Dalen (VVD) · 24 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 24 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ellen Bijsterbosch (D66) · 21 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Queeny-Aimée Rajkowski (VVD) · 21 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Tim Schipper (SP) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 183 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0181% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 129 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.135 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 93 |
| Toegelaten kiezers | 1.228 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.227 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,41% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Parkschool 1.225 stemmen · GROENLINKS 29%
- De Hoogstraat Revalidatie 1.220 stemmen · GROENLINKS 28%
- Gymzaal 1.233 stemmen · GROENLINKS 28%
- OBS Voordorp 1.217 stemmen · GROENLINKS 27%
- Gymzaal Franz Schubertstraat 1.251 stemmen · D66 30%
- Jeruzalemkerk 1.199 stemmen · GROENLINKS 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.