Stembureau De Hoogstraat Revalidatie in Utrecht (2018)
Postcode 3583 TM · Wijk Oost
Hier waren 1.227 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 1.220 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 27,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 336 | 27,5% | 23,0% | +4,6 pp | 0,9% |
| D66 | 335 | 27,5% | 20,7% | +6,7 pp | 1,0% |
| VVD | 181 | 14,8% | 13,0% | +1,8 pp | 0,9% |
| PvdA | 74 | 6,1% | 6,2% | −0,2 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 65 | 5,3% | 5,3% | +0,1 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 48 | 3,9% | 4,1% | −0,2 pp | 0,7% |
| Student & Starter | 47 | 3,9% | 4,1% | −0,2 pp | 0,7% |
| SP | 42 | 3,4% | 4,1% | −0,6 pp | 0,7% |
| CDA | 38 | 3,1% | 5,3% | −2,2 pp | 0,5% |
| Stadsbelang Utrecht | 19 | 1,6% | 2,7% | −1,2 pp | 0,4% |
| PVV | 13 | 1,1% | 3,7% | −2,7 pp | 0,2% |
| Seniorenpartij Utrecht | 10 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp | 0,5% |
| Piratenpartij | 5 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp | 0,4% |
| Evenwicht | 4 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,4% |
| 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,9% | |
| DENK | 1 | 0,1% | 4,9% | −4,8 pp | 0,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Heleen de Boer (GROENLINKS) · 195 stemmen · 16,0% van alle stemmen hier
- Anne-Marijke Podt (D66) · 104 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Klaas Verschuure (D66) · 103 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Dimitri Gilissen (VVD) · 89 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 46 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Ellen Bijsterbosch (D66) · 43 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Floor de Koning (GROENLINKS) · 32 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Queeny-Aimée Rajkowski (VVD) · 28 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 28 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 21 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Hester Assen (PvdA) · 21 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Tim Schipper (SP) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Sander van Waveren (CDA) · 18 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Maarten van Ooijen (ChristenUnie) · 18 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Rachel Streefland-Driesprong (ChristenUnie) · 17 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,7 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 183 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0181% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 129 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.132 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 95 |
| Toegelaten kiezers | 1.227 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.227 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,57% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- ZIMIHC theater Wittevrouwen 1.222 stemmen · GROENLINKS 29%
- OBS Voordorp 1.217 stemmen · GROENLINKS 27%
- Parkschool 1.225 stemmen · GROENLINKS 29%
- Jeruzalemkerk 1.199 stemmen · GROENLINKS 23%
- Gymzaal 1.233 stemmen · GROENLINKS 28%
- Kindercluster Voorn 1.193 stemmen · D66 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.