Stembureau Bouwstraat 55 in Utrecht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3572 SP · Wijk Noordoost

Hier waren 947 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 943 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 25,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 243 25,8% 18,5% +7,3 pp 0,8%
D66 182 19,3% 16,3% +3,0 pp 0,7%
Partij voor de Dieren 86 9,1% 6,4% +2,7 pp 0,8%
PvdA 80 8,5% 7,9% +0,6 pp 0,6%
VVD 77 8,2% 9,4% −1,3 pp 0,5%
Volt 63 6,7% 5,7% +1,0 pp 0,7%
Student & Starter 55 5,8% 5,4% +0,4 pp 0,6%
CDA 46 4,9% 7,1% −2,2 pp 0,4%
EenUtrecht 25 2,7% 2,8% −0,1 pp 0,6%
ChristenUnie 24 2,5% 3,8% −1,3 pp 0,4%
SP 24 2,5% 2,5% +0,0 pp 0,6%
BIJ1 9 1,0% 3,4% −2,5 pp 0,2%
Stadsbelang Utrecht 7 0,7% 2,2% −1,4 pp 0,2%
Forum voor Democratie 6 0,6% 1,2% −0,6 pp 0,3%
PVV 5 0,5% 2,2% −1,6 pp 0,1%
Piratenpartij 5 0,5% 0,7% −0,1 pp 0,5%
Socialisten Utrecht 5 0,5% 0,4% +0,1 pp 0,7%
BVNL 1 0,1% 0,6% −0,5 pp 0,1%
DENK 0 0,0% 3,5% −3,5 pp 0,0%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 122 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
  2. Susanne Schilderman (D66) · 62 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  3. Maarten Koning (D66) · 39 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  4. Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 32 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  5. Marijn de Pagter (VVD) · 31 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  6. Jantine Zwinkels (CDA) · 29 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  7. Charlotte Passier (Volt) · 29 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Mahaar Fattal (GROENLINKS) · 24 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 23 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Nadia Stylianou (D66) · 22 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Bart van den Berg (PvdA) · 20 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Tess Meerding (VVD) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Esma Kendir (Student & Starter) · 17 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Ruud Maas (Volt) · 17 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +7,3 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 31e van de 260 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0137% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 167 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen854
Geldige volmachtbewijzen93
Toegelaten kiezers947
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)946
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig3 (0,3%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.