Stembureau Prof. H. Bavinckstraat 5A in Utrecht

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3555 GS · Wijk Noordwest

Hier waren 853 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 850 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 177 20,8% 26,3% −5,4 pp 0,4%
D66 99 11,6% 18,0% −6,3 pp 0,3%
DENK 94 11,1% 4,6% +6,5 pp 1,2%
VVD 86 10,1% 10,7% −0,6 pp 0,5%
Utrecht Solidair 67 7,9% 2,1% +5,8 pp 1,8%
CDA 48 5,6% 5,9% −0,2 pp 0,5%
Partij voor de Dieren 37 4,4% 5,0% −0,7 pp 0,4%
Forum voor Democratie 34 4,0% 2,1% +1,9 pp 0,9%
PVV 29 3,4% 1,2% +2,2 pp 1,3%
Volt 26 3,1% 3,6% −0,6 pp 0,4%
Stadsbelang Utrecht 26 3,1% 2,1% +0,9 pp 0,7%
SP 25 2,9% 1,6% +1,4 pp 0,9%
ChristenUnie 22 2,6% 2,6% +0,0 pp 0,5%
JA21 22 2,6% 2,5% +0,1 pp 0,5%
UtrechtNu! 16 1,9% 1,9% +0,0 pp 0,5%
EenUtrecht 14 1,6% 2,3% −0,7 pp 0,3%
BIJ1 13 1,5% 2,9% −1,3 pp 0,3%
Student & Starter 8 0,9% 3,4% −2,5 pp 0,1%
(20) 6 0,7% 1,4% −0,7 pp 0,2%
1 0,1% 0,0% +0,1 pp 2,6%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 77 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
  2. Tess Meerding (VVD) · 62 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  3. Mahmut Sungur (DENK) · 40 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Yvonne Hessel (Utrecht Solidair) · 38 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  5. Venita Dada-Anthonij (D66) · 36 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  6. Lisa Kuijs (D66) · 36 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Hester Assen (GroenLinks-PvdA) · 32 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  8. Fred van der Star (PVV) · 26 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Paul Pessel (Utrecht Solidair) · 26 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Adil Boutchakourt (DENK) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Nina Bodnárová (Forum voor Democratie) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  12. Charlotte Passier (Volt) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Bert van Steeg (CDA) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +6,5 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 106e van de 207 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 209 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen770
Geldige volmachtbewijzen83
Toegelaten kiezers853
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)853
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.