Stembureau Prof. H. Bavinckstraat 5A in Utrecht (2022)
Postcode 3555 GS · Wijk Noordwest
Hier waren 589 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 587 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 14,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 84 | 14,3% | 18,5% | −4,2 pp | 0,3% |
| D66 | 82 | 14,0% | 16,3% | −2,3 pp | 0,3% |
| PvdA | 76 | 12,9% | 7,9% | +5,0 pp | 0,6% |
| VVD | 55 | 9,4% | 9,4% | −0,1 pp | 0,4% |
| DENK | 51 | 8,7% | 3,5% | +5,2 pp | 0,9% |
| CDA | 37 | 6,3% | 7,1% | −0,8 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 4,9% | 6,4% | −1,5 pp | 0,3% |
| EenUtrecht | 27 | 4,6% | 2,8% | +1,8 pp | 0,6% |
| SP | 23 | 3,9% | 2,5% | +1,4 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 22 | 3,7% | 3,8% | −0,1 pp | 0,4% |
| PVV | 22 | 3,7% | 2,2% | +1,6 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 16 | 2,7% | 3,4% | −0,7 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 15 | 2,6% | 1,2% | +1,4 pp | 0,8% |
| Volt | 14 | 2,4% | 5,7% | −3,3 pp | 0,2% |
| Student & Starter | 12 | 2,0% | 5,4% | −3,4 pp | 0,1% |
| Stadsbelang Utrecht | 8 | 1,4% | 2,2% | −0,8 pp | 0,2% |
| Piratenpartij | 5 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp | 0,5% |
| Socialisten Utrecht | 5 | 0,9% | 0,4% | +0,4 pp | 0,7% |
| BVNL | 4 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 0,4% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hester Assen (PvdA) · 43 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 37 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Mahmut Sungur (DENK) · 28 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Maarten Koning (D66) · 26 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 26 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jantine Zwinkels (CDA) · 26 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Marijn de Pagter (VVD) · 25 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Yvonne Hessel (SP) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- David Bosch (PVV) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Ismail El Abassi (DENK) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- W.G.E.R. Woodham (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Gert Dijkstra (EenUtrecht) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Rik van der Graaf (ChristenUnie) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 127e van de 260 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 268 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 533 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 56 |
| Toegelaten kiezers | 589 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 589 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Touwslagerslaan 3 590 stemmen · CDA 22%
- Concordiastraat 67 575 stemmen · GROENLINKS 27%
- Moskeeplein 89 593 stemmen · GROENLINKS 19%
- Van Bijnkershoeklaan 250 574 stemmen · GROENLINKS 11%
- Prof. van Bemmelenlaan 34 ingang Prof. Broekemalaan 595 stemmen · D66 30%
- Maansteenweg 1 572 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.