Stembureau Oranje-Nassaulaan 2 in Utrecht
Postcode 3523 VR · Wijk Zuid
Hier waren 948 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 947 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 31,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 298 | 31,5% | 26,3% | +5,2 pp | 0,6% |
| D66 | 183 | 19,3% | 18,0% | +1,4 pp | 0,6% |
| CDA | 75 | 7,9% | 5,9% | +2,1 pp | 0,7% |
| VVD | 59 | 6,2% | 10,7% | −4,5 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 3,5% | 5,0% | −1,6 pp | 0,4% |
| Student & Starter | 33 | 3,5% | 3,4% | +0,1 pp | 0,5% |
| EenUtrecht | 32 | 3,4% | 2,3% | +1,1 pp | 0,8% |
| Utrecht Solidair | 29 | 3,1% | 2,1% | +1,0 pp | 0,8% |
| Volt | 25 | 2,6% | 3,6% | −1,0 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 25 | 2,6% | 2,6% | +0,1 pp | 0,6% |
| SP | 25 | 2,6% | 1,6% | +1,1 pp | 0,9% |
| Stadsbelang Utrecht | 22 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| PVV | 22 | 2,3% | 1,2% | +1,1 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 21 | 2,2% | 2,9% | −0,7 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 17 | 1,8% | 2,1% | −0,3 pp | 0,5% |
| JA21 | 17 | 1,8% | 2,5% | −0,7 pp | 0,4% |
| UtrechtNu! | 14 | 1,5% | 1,9% | −0,4 pp | 0,4% |
| (20) | 11 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 0,4% |
| DENK | 5 | 0,5% | 4,6% | −4,0 pp | 0,1% |
| 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 2,6% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 130 stemmen · 13,7% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 49 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Lisa Kuijs (D66) · 43 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 39 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Bert van Steeg (CDA) · 36 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 30 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (GroenLinks-PvdA) · 23 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Fred van der Star (PVV) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Xavier van der Grinten (D66) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Floor van Twuijver (D66) · 16 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Paul Pessel (Utrecht Solidair) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Mika Raterman (JA21) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Stevie Nolten (BIJ1) · 14 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 82e van de 207 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 188 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 877 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 71 |
| Toegelaten kiezers | 948 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 949 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,21% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege andere reden; stembiljetten deels herteld; toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Emile Hullebroeckstraat 64 948 stemmen · D66 16%
- Boorstraat 107 944 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Burg Fockema Andreaelaan 9 948 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Hondsrug 477 930 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Agnietenstraat 1 ingang via Nicolaasdwarsstr (Tuinzaal) 949 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Leidseweg 140 925 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.