Stembureau Burg Fockema Andreaelaan 9 in Utrecht
Postcode 3582 KA · Wijk Oost
Hier waren 949 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 948 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 30,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 286 | 30,2% | 26,3% | +3,9 pp | 0,6% |
| D66 | 139 | 14,7% | 18,0% | −3,3 pp | 0,4% |
| Student & Starter | 133 | 14,0% | 3,4% | +10,6 pp | 2,2% |
| Partij voor de Dieren | 74 | 7,8% | 5,0% | +2,8 pp | 0,8% |
| VVD | 55 | 5,8% | 10,7% | −4,9 pp | 0,3% |
| BIJ1 | 52 | 5,5% | 2,9% | +2,6 pp | 1,0% |
| CDA | 36 | 3,8% | 5,9% | −2,1 pp | 0,3% |
| Volt | 21 | 2,2% | 3,6% | −1,4 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 19 | 2,0% | 2,6% | −0,6 pp | 0,4% |
| SP | 18 | 1,9% | 1,6% | +0,3 pp | 0,6% |
| JA21 | 18 | 1,9% | 2,5% | −0,6 pp | 0,4% |
| EenUtrecht | 17 | 1,8% | 2,3% | −0,5 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 17 | 1,8% | 2,1% | −0,3 pp | 0,5% |
| Stadsbelang Utrecht | 15 | 1,6% | 2,1% | −0,5 pp | 0,4% |
| (20) | 14 | 1,5% | 1,4% | +0,1 pp | 0,6% |
| DENK | 13 | 1,4% | 4,6% | −3,2 pp | 0,2% |
| Utrecht Solidair | 10 | 1,1% | 2,1% | −1,0 pp | 0,3% |
| UtrechtNu! | 6 | 0,6% | 1,9% | −1,2 pp | 0,2% |
| PVV | 5 | 0,5% | 1,2% | −0,7 pp | 0,2% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 99 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 55 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 38 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Aileen Siedenburg (Student & Starter) · 30 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Lisa Kuijs (D66) · 29 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 28 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Bert van Steeg (CDA) · 20 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Stevie Nolten (BIJ1) · 20 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hester Assen (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Mahaar Fattal (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Melanie Pieper (Student & Starter) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Nina Bodnárová (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Romi Leever (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student & Starter haalde hier +10,6 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 80e van de 207 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 187 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 870 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 79 |
| Toegelaten kiezers | 949 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 950 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,21% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Agnietenstraat 1 ingang via Nicolaasdwarsstr (Tuinzaal) 949 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Emile Hullebroeckstraat 64 948 stemmen · D66 16%
- Kandinskystraat 40 950 stemmen · VVD 20%
- Oranje-Nassaulaan 2 947 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Ten Veldestraat 94 958 stemmen · VVD 22%
- Boorstraat 107 944 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.