Stembureau Goeree 6 in Utrecht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3524 ZZ · Wijk Zuid

Hier waren 528 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 527 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 27,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 143 27,1% 18,5% +8,6 pp 0,5%
PvdA 63 12,0% 7,9% +4,0 pp 0,5%
D66 54 10,2% 16,3% −6,0 pp 0,2%
Partij voor de Dieren 34 6,5% 6,4% +0,0 pp 0,3%
CDA 32 6,1% 7,1% −1,0 pp 0,3%
SP 30 5,7% 2,5% +3,2 pp 0,8%
Volt 25 4,7% 5,7% −0,9 pp 0,3%
BIJ1 23 4,4% 3,4% +0,9 pp 0,4%
VVD 22 4,2% 9,4% −5,3 pp 0,1%
ChristenUnie 21 4,0% 3,8% +0,2 pp 0,3%
EenUtrecht 19 3,6% 2,8% +0,8 pp 0,4%
Student & Starter 18 3,4% 5,4% −2,0 pp 0,2%
Forum voor Democratie 12 2,3% 1,2% +1,1 pp 0,6%
PVV 11 2,1% 2,2% −0,1 pp 0,3%
DENK 6 1,1% 3,5% −2,4 pp 0,1%
Stadsbelang Utrecht 5 0,9% 2,2% −1,2 pp 0,1%
Piratenpartij 5 0,9% 0,7% +0,3 pp 0,5%
Socialisten Utrecht 2 0,4% 0,4% −0,1 pp 0,3%
1 0,2% 0,0% +0,1 pp 1,4%
BVNL 1 0,2% 0,6% −0,4 pp 0,1%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 88 stemmen · 16,7% van alle stemmen hier
  2. Susanne Schilderman (D66) · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  3. Jantine Zwinkels (CDA) · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Rick van der Zweth (PvdA) · 24 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  5. Yvonne Hessel (SP) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Maarten Koning (D66) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. Hester Assen (PvdA) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  8. Rachel Heijne (GROENLINKS) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Esma Kendir (Student & Starter) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Stevie Nolten (BIJ1) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Charlotte Passier (Volt) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Marijn de Pagter (VVD) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. W.G.E.R. Woodham (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Gert Dijkstra (EenUtrecht) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,6 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 150e van de 260 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 299 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen477
Geldige volmachtbewijzen51
Toegelaten kiezers528
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)528
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,19% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.