Stembureau Van Swindenstraat 129 in Utrecht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3514 XR · Wijk Noordoost

Hier waren 530 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 529 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 24,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 131 24,8% 18,5% +6,3 pp 0,5%
D66 105 19,8% 16,3% +3,6 pp 0,4%
PvdA 60 11,3% 7,9% +3,4 pp 0,5%
VVD 46 8,7% 9,4% −0,7 pp 0,3%
Partij voor de Dieren 36 6,8% 6,4% +0,4 pp 0,4%
Student & Starter 27 5,1% 5,4% −0,3 pp 0,3%
Volt 25 4,7% 5,7% −0,9 pp 0,3%
BIJ1 21 4,0% 3,4% +0,5 pp 0,4%
CDA 20 3,8% 7,1% −3,3 pp 0,2%
SP 19 3,6% 2,5% +1,1 pp 0,5%
ChristenUnie 18 3,4% 3,8% −0,4 pp 0,3%
EenUtrecht 9 1,7% 2,8% −1,1 pp 0,2%
Stadsbelang Utrecht 6 1,1% 2,2% −1,0 pp 0,2%
PVV 3 0,6% 2,2% −1,6 pp 0,1%
BVNL 2 0,4% 0,6% −0,2 pp 0,2%
Forum voor Democratie 1 0,2% 1,2% −1,0 pp 0,1%
DENK 0 0,0% 3,5% −3,5 pp 0,0%
Piratenpartij 0 0,0% 0,7% −0,7 pp 0,0%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Socialisten Utrecht 0 0,0% 0,4% −0,4 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 72 stemmen · 13,6% van alle stemmen hier
  2. Maarten Koning (D66) · 37 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  3. Susanne Schilderman (D66) · 36 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Rick van der Zweth (PvdA) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  5. Tess Meerding (VVD) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  6. Yvonne Hessel (SP) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Mahaar Fattal (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  8. Hester Assen (PvdA) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  9. Marijn de Pagter (VVD) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Jantine Zwinkels (CDA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Esma Kendir (Student & Starter) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Rachel Heijne (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Stevie Nolten (BIJ1) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Ruud Maas (Volt) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 148e van de 260 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0077% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 298 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen490
Geldige volmachtbewijzen40
Toegelaten kiezers530
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)530
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,19% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.