Stembureau Budapestlaan 4A-B in Utrecht

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3584 CD · Wijk Oost

Hier waren 583 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 582 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 39,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 227 39,0% 26,3% +12,7 pp 0,5%
Student & Starter 86 14,8% 3,4% +11,3 pp 1,4%
D66 74 12,7% 18,0% −5,3 pp 0,2%
Partij voor de Dieren 46 7,9% 5,0% +2,9 pp 0,5%
BIJ1 37 6,4% 2,9% +3,5 pp 0,7%
Volt 23 4,0% 3,6% +0,3 pp 0,4%
VVD 17 2,9% 10,7% −7,8 pp 0,1%
CDA 17 2,9% 5,9% −2,9 pp 0,2%
EenUtrecht 12 2,1% 2,3% −0,3 pp 0,3%
ChristenUnie 9 1,5% 2,6% −1,0 pp 0,2%
(20) 8 1,4% 1,4% −0,0 pp 0,3%
SP 7 1,2% 1,6% −0,4 pp 0,3%
Stadsbelang Utrecht 6 1,0% 2,1% −1,1 pp 0,2%
DENK 4 0,7% 4,6% −3,9 pp 0,0%
Utrecht Solidair 3 0,5% 2,1% −1,5 pp 0,1%
UtrechtNu! 2 0,3% 1,9% −1,5 pp 0,1%
Forum voor Democratie 2 0,3% 2,1% −1,7 pp 0,1%
JA21 2 0,3% 2,5% −2,1 pp 0,0%
PVV 0 0,0% 1,2% −1,2 pp 0,0%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 65 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
  2. Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 26 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  3. Aileen Siedenburg (Student & Starter) · 22 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  4. Mahaar Fattal (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  5. Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  6. Ray Polman (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  7. Venita Dada-Anthonij (D66) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  8. Lisa Kuijs (D66) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Stevie Nolten (BIJ1) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Hester Assen (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Charlotte Passier (Volt) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Rayna Augustus (Student & Starter) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Bram Janmaat (D66) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Melanie Pieper (Student & Starter) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +12,7 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 166e van de 207 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 305 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen550
Geldige volmachtbewijzen33
Toegelaten kiezers583
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)583
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,17% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.