Stembureau Briljantlaan 6 in Utrecht
Postcode 3523 CE
Hier waren 585 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 585 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 34,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 202 | 34,5% | 26,3% | +8,3 pp | 0,4% |
| D66 | 99 | 16,9% | 18,0% | −1,0 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 43 | 7,4% | 5,0% | +2,3 pp | 0,5% |
| VVD | 39 | 6,7% | 10,7% | −4,1 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 33 | 5,6% | 2,9% | +2,8 pp | 0,6% |
| Student & Starter | 27 | 4,6% | 3,4% | +1,2 pp | 0,4% |
| CDA | 26 | 4,4% | 5,9% | −1,4 pp | 0,3% |
| EenUtrecht | 19 | 3,2% | 2,3% | +0,9 pp | 0,5% |
| Volt | 16 | 2,7% | 3,6% | −0,9 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 13 | 2,2% | 2,6% | −0,3 pp | 0,3% |
| Utrecht Solidair | 12 | 2,1% | 2,1% | −0,0 pp | 0,3% |
| SP | 10 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp | 0,4% |
| JA21 | 10 | 1,7% | 2,5% | −0,8 pp | 0,2% |
| Stadsbelang Utrecht | 9 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 9 | 1,5% | 2,1% | −0,5 pp | 0,2% |
| (20) | 7 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 0,3% |
| UtrechtNu! | 6 | 1,0% | 1,9% | −0,8 pp | 0,2% |
| DENK | 5 | 0,9% | 4,6% | −3,7 pp | 0,1% |
| PVV | 0 | 0,0% | 1,2% | −1,2 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 86 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 36 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 26 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Lisa Kuijs (D66) · 25 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 23 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Mahaar Fattal (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Bert van Steeg (CDA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Stevie Nolten (BIJ1) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hester Assen (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Marina Slijkerman (CDA) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Gert Dijkstra (EenUtrecht) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +8,3 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 165e van de 207 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0077% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 304 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 531 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 54 |
| Toegelaten kiezers | 585 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 585 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- 2e Daalsedijk 2B 588 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Budapestlaan 4A-B 582 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
- Afrikalaan 28A ingang via Buurtlokaal Marco Pololaan 603 stemmen · DENK 47%
- Van Bijnkershoeklaan 6 574 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Livingstonelaan 1350 611 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Concordiastraat 67A 572 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.