Stembureau Eerste Oosterparklaan 88 in Utrecht (2022)
Postcode 3544 AK · Wijk Leidsche Rijn
Hier waren 945 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 945 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 14,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 139 | 14,7% | 16,3% | −1,6 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 123 | 13,0% | 18,5% | −5,5 pp | 0,4% |
| DENK | 122 | 12,9% | 3,5% | +9,4 pp | 2,2% |
| VVD | 96 | 10,2% | 9,4% | +0,7 pp | 0,6% |
| CDA | 75 | 7,9% | 7,1% | +0,9 pp | 0,7% |
| PvdA | 72 | 7,6% | 7,9% | −0,3 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 54 | 5,7% | 6,4% | −0,7 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 40 | 4,2% | 3,8% | +0,4 pp | 0,7% |
| PVV | 35 | 3,7% | 2,2% | +1,6 pp | 1,0% |
| SP | 33 | 3,5% | 2,5% | +1,0 pp | 0,8% |
| Volt | 31 | 3,3% | 5,7% | −2,4 pp | 0,3% |
| Stadsbelang Utrecht | 29 | 3,1% | 2,2% | +0,9 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 20 | 2,1% | 1,2% | +0,9 pp | 1,1% |
| EenUtrecht | 19 | 2,0% | 2,8% | −0,8 pp | 0,4% |
| Student & Starter | 18 | 1,9% | 5,4% | −3,5 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 15 | 1,6% | 3,4% | −1,8 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 11 | 1,2% | 0,7% | +0,5 pp | 1,1% |
| BVNL | 7 | 0,7% | 0,6% | +0,2 pp | 0,8% |
| Socialisten Utrecht | 5 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 0,7% |
| 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 1,4% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mahmut Sungur (DENK) · 62 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 61 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 57 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Jantine Zwinkels (CDA) · 57 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Marijn de Pagter (VVD) · 46 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Maarten Koning (D66) · 39 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ismail El Abassi (DENK) · 34 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- David Bosch (PVV) · 27 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 26 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 25 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Rik van der Graaf (ChristenUnie) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Hester Assen (PvdA) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Yvonne Hessel (SP) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Cees Bos (Stadsbelang Utrecht) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +9,4 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 260 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0137% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 167 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 809 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 136 |
| Toegelaten kiezers | 945 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 946 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,11% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Ché Guevarastraat 15 947 stemmen · GROENLINKS 20%
- Bouwstraat 55 943 stemmen · GROENLINKS 26%
- Hoge Woerdplein 1 948 stemmen · VVD 20%
- Lange Nieuwstraat 38 ingang Nieuwegracht 943 stemmen · GROENLINKS 22%
- Stadhuisbrug 1 950 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stadhuisbrug 1 942 stemmen · GROENLINKS 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.