Hoe stemde elke wijk in Tilburg?
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 is in Tilburg gestemd bij stembureaus in 43 wijken. Hieronder staat per wijk wat de stembureaus daar samen opleverden. In Berkel-Enschot werden de meeste stemmen uitgebracht (6.739) en VVD werd er de grootste met 21%.
De uitslag per wijk
| Wijk | Stembureaus | Geldige stemmen | Grootste partij | Meest afwijkend van de gemeente |
|---|---|---|---|---|
| Berkel-Enschot Koningsoord, Berkel Noord, Bedrijventerrein Enschot |
7 | 6.739 | VVD 21% | VVD +7,0 pp |
| Binnenstad Binnenstad Oost, Oude Dijk, Koningsplein |
4 | 5.025 | GroenLinks-PvdA 24% | GroenLinks-PvdA +8,1 pp |
| Udenhout Zeshoeven, Achthoeven, De Kuil |
4 | 4.037 | VVD 21% | CDA +7,7 pp |
| Noordhoek Bomenbuurt Midden, Bomenbuurt Oost, Bomenbuurt West |
4 | 3.670 | GroenLinks-PvdA 23% | GroenLinks-PvdA +7,2 pp |
| Het Zand Rooi Pannen, Luchthavenbuurt Oost, Tiendschuur |
6 | 3.476 | LST 20% | VVD −5,7 pp |
| De Blaak De Blaak Zuid-Oost |
3 | 3.233 | VVD 21% | VVD +7,0 pp |
| Heikant Heikant Zuid-Oost, Heikant Oost |
3 | 3.174 | LST 24% | VVD −7,0 pp |
| De Reit Universiteit, Sportweg, Abdij- en Torenbuurt |
3 | 2.978 | GroenLinks-PvdA 20% | LST −7,9 pp |
| Hoogvenne Hoogvenne West, Veemarktkwartier, Tivoli |
4 | 2.821 | GroenLinks-PvdA 23% | LST −7,5 pp |
| Heyhoef | 2 | 2.712 | LST 23% | 50PLUS +10,0 pp |
| Loven-Besterd Loven Noord, Besterd, Loven Zuid |
3 | 2.213 | GroenLinks-PvdA 21% | GroenLinks-PvdA +4,9 pp |
| Theresia Theresia Oost, Theresia West |
2 | 2.145 | GroenLinks-PvdA 24% | GroenLinks-PvdA +7,8 pp |
| Zorgvlied Burgemeestersbuurt |
2 | 2.124 | VVD 20% | VVD +6,0 pp |
| Leeuwerik Leeuwerik Zuid, Leeuwerik Oost |
2 | 2.015 | LST 27% | LST +10,5 pp |
| Koolhoven Koolhoven Noord, Koolhoven Oost |
2 | 1.982 | LST 22% | GroenLinks-PvdA −7,4 pp |
| Dalem Zuid Dalem Zuid II, Stadsrand Dalem Zuid, Dalem Zuid I |
3 | 1.981 | LST 22% | GroenLinks-PvdA −8,0 pp |
| Huibeven Huibeven Midden, Huibeven West |
3 | 1.978 | LST 24% | 50PLUS +8,9 pp |
| Tuindorp De Kievit De Kievit Zuid-Oost |
2 | 1.819 | LST 23% | LST +6,2 pp |
| Stokhasselt Stokhasselt Oost, Stokhasselt Zuid, Stokhasselt Noord-Oost |
3 | 1.815 | DENK 21% | VVD −8,0 pp |
| Het Goirke Pastorieklamp West |
2 | 1.790 | GroenLinks-PvdA 24% | GroenLinks-PvdA +7,9 pp |
| Groeseind-Hoefstraat Padua |
2 | 1.689 | LST 22% | LST +4,6 pp |
| Sint Anna Sint Anna Zuid |
2 | 1.587 | GroenLinks-PvdA 19% | 50PLUS −3,6 pp |
| Groenewoud Visserijbuurt, Groenewoud Midden |
2 | 1.547 | LST 29% | LST +11,6 pp |
| Armhoef Armhoef Noord-Oost |
1 | 1.546 | GroenLinks-PvdA 23% | LST −7,4 pp |
| Quirijnstok Quirijnstok West, Quirijnstok Zuid-Oost |
2 | 1.538 | LST 26% | LST +8,6 pp |
| Fatima Fatima Oost |
1 | 1.491 | GroenLinks-PvdA 18% | GroenLinks-PvdA +2,2 pp |
| Wandelbos Noord Kruidenbuurt Zuid, Kleurenbuurt Noord |
2 | 1.445 | LST 20% | VVD −8,2 pp |
| De Hasselt Kasteel Oost |
2 | 1.402 | LST 24% | LST +7,5 pp |
| Oerle Afrikaanderbuurt Oost, Afrikaanderbuurt West |
2 | 1.329 | LST 23% | VVD −6,7 pp |
| Stappegoor Stappegoor Zuid, Stappegoor Noord |
2 | 1.191 | VVD 21% | VVD +7,3 pp |
| Spoorzone Noord Spoorzone Noord-Oost |
1 | 1.189 | GroenLinks-PvdA 27% | LST −12,5 pp |
| Dalem Noord Stadsrand Dalem Noord |
1 | 1.114 | LST 23% | GroenLinks-PvdA −6,2 pp |
| Jeruzalem Jeruzalem Noord |
1 | 1.110 | GroenLinks-PvdA 26% | GroenLinks-PvdA +9,8 pp |
| Broekhoven Voltterrein |
1 | 1.093 | LST 19% | 50PLUS −3,2 pp |
| Wandelbos Zuid Kleurenbuurt Zuid, Auteursbuurt |
2 | 1.072 | GroenLinks-PvdA 19% | VVD −3,9 pp |
| Korvel Het Laar, Staatsliedenbuurt Oost |
2 | 1.036 | LST 19% | GroenLinks-PvdA −4,2 pp |
| Gesworen Hoek Gesworen Hoek Zuid |
1 | 1.032 | LST 23% | VVD −6,6 pp |
| Spoorzone Zuid Spoorlaan |
1 | 954 | GroenLinks-PvdA 24% | LST −10,4 pp |
| Trouwlaan - Uitvindersbuurt Trouwlaan |
2 | 842 | LST 21% | VVD −6,2 pp |
| Bouwmeester Bouwmeestersbuurt Noord |
1 | 837 | LST 21% | VVD −5,5 pp |
| Witbrant Witbrant West |
1 | 757 | LST 21% | GroenLinks-PvdA −5,2 pp |
| Biezenmortel Kern Biezenmortel, Huize Assisië |
2 | 656 | VVD 45% | VVD +31,1 pp |
| De Leij Leijhoeven |
1 | 357 | VVD 20% | CDA +7,8 pp |
Afwijkend: de partij waarvan het aandeel in de wijk het meest verschilt van het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt (pp).
Waar is elke partij het sterkst?
- LST (17,0% in de gemeente)
Sterkst in Groenewoud (28,6%), zwakst in Biezenmortel (4,4%). - GroenLinks-PvdA (16,3% in de gemeente)
Sterkst in Spoorzone Noord (26,7%), zwakst in Biezenmortel (6,6%). - VVD (13,6% in de gemeente)
Sterkst in Biezenmortel (44,7%), zwakst in Wandelbos Noord (5,4%). - D66 (12,1% in de gemeente)
Sterkst in Armhoef (19,5%), zwakst in Heikant (5,7%). - 50PLUS (7,7% in de gemeente)
Sterkst in Heyhoef (17,7%), zwakst in Spoorzone Noord (1,2%). - CDA (7,4% in de gemeente)
Sterkst in De Leij (15,1%), zwakst in De Hasselt (3,2%).
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. We hebben elk stembureau ingedeeld in de wijk (CBS-indeling) waar het postcodegebied van het bureau het meest in ligt. Zie de uitslag per wijk daarom als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.
Uitslag per stembureau in Tilburg · Verkiezingsuitslag van heel Tilburg