Hoe stemde Wadenoijen en Kapel Avezaath in Tiel in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Wadenoijen

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Wadenoijen en Kapel Avezaath 1.318 geldige stemmen uitgebracht (5,7% van alle stemmen in Tiel). PVV werd hier de grootste met 29,4%. Vergeleken met heel Tiel scoorden BBB (+5,8 pp) en VVD (+4,8 pp) hier hoger en DENK (−5,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 387 29,4% 30,2% −0,8 pp
VVD 275 20,9% 16,1% +4,8 pp
Nieuw Sociaal Contract 146 11,1% 11,8% −0,8 pp
BBB 120 9,1% 3,3% +5,8 pp
GroenLinks-PvdA 115 8,7% 12,6% −3,9 pp
D66 56 4,2% 5,0% −0,8 pp
SGP 53 4,0% 0,7% +3,4 pp
Forum voor Democratie 33 2,5% 2,8% −0,2 pp
SP 26 2,0% 3,3% −1,3 pp
CDA 23 1,7% 2,4% −0,6 pp
Volt 23 1,7% 1,4% +0,4 pp
ChristenUnie 19 1,4% 1,2% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 18 1,4% 1,7% −0,3 pp
JA21 10 0,8% 0,6% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 7 0,5% 0,5% +0,0 pp
50PLUS 4 0,3% 0,6% −0,3 pp
BIJ1 1 0,1% 0,2% −0,2 pp
DENK 1 0,1% 5,2% −5,2 pp
LP 1 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Wadenoijen en Kapel Avezaath

Andere wijken in Tiel

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tiel · Alle stembureaus