Uitslag per stembureau in Tiel (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde Tiel 17 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 73,4%. Het zwaarste stembureau, De Waayer, leverde 8,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 25%.
Bekijk de uitslag per wijk in Tiel
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: De Waayer 8,8% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Clubhuis Tiel 3,4% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Clubhuis Tiel PVV +16,1 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| De Waayer 4007 TP | 2.042 | #1 · 8,8% | 0,0199% | PVV (31%) | DENK −2,5 procentpunt |
| Drumptse Hof 4003 GA | 1.900 | #2 · 8,2% | 0,0185% | PVV (27%) | VVD +5,8 procentpunt |
| Centrum Oosthonk 4005 VR | 1.774 | #3 · 7,6% | 0,0173% | PVV (35%) | PVV +5,3 procentpunt |
| Cultuurgebouw Zinder 4001 JR | 1.701 | #4 · 7,3% | 0,0165% | PVV (27%) | GroenLinks-PvdA +3,4 procentpunt |
| Centrum Westroyen 4003 AL | 1.627 | #5 · 7,0% | 0,0158% | PVV (34%) | VVD −4,8 procentpunt |
| Verpleeghuis Vrijthof 4003 CA | 1.502 | #6 · 6,4% | 0,0146% | VVD (23%) | PVV −9,9 procentpunt |
| Prins Mauritsschool, locatie Passewaaij 4007 HD | 1.421 | #7 · 6,1% | 0,0138% | PVV (31%) | VVD +5,9 procentpunt |
| Wielersportcentrum de Betuwe 4006 MC | 1.412 | #8 · 6,1% | 0,0137% | PVV (31%) | DENK −3,5 procentpunt |
| Betuwe Sporthal 4006 AJ | 1.374 | #9 · 5,9% | 0,0134% | PVV (26%) | DENK +13,5 procentpunt |
| Activiteitengebouw kerk Wadenoijen 4014 MB | 1.318 | #10 · 5,7% | 0,0128% | PVV (29%) | BBB +5,8 procentpunt |
| Verenigingsgebouw AVGN 4001 WJ | 1.243 | #11 · 5,3% | 0,0121% | PVV (31%) | VVD −2,2 procentpunt |
| Verenigingsgebouw KTVM 4001 HZ | 1.133 | #12 · 4,9% | 0,0110% | PVV (40%) | PVV +9,9 procentpunt |
| Zorgcentrum Walstede 4001 HE | 1.132 | #13 · 4,9% | 0,0110% | PVV (25%) | PVV −5,1 procentpunt |
| De Vier Gravinnen 4001 RZ | 1.128 | #14 · 4,8% | 0,0110% | PVV (26%) | DENK +13,2 procentpunt |
| Hondensportvereniging Tiel 4006 PD | 940 | #15 · 4,0% | 0,0091% | PVV (29%) | DENK −2,8 procentpunt |
| Voetbalclub RKTVC 4006 AW | 842 | #16 · 3,6% | 0,0082% | PVV (30%) | DENK −1,8 procentpunt |
| Clubhuis Tiel 4005 BC | 799 | #17 · 3,4% | 0,0078% | PVV (46%) | PVV +16,1 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Tiel per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.