Hoe stemde Tiel-Noord in Tiel in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Drumpt, Westroijen, Elzenpas, Rauwenhof e.o.
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Tiel-Noord 6.441 geldige stemmen uitgebracht (27,7% van alle stemmen in Tiel). PVV werd hier de grootste met 28,0%. Vergeleken met heel Tiel scoorden VVD (+2,8 pp) en GroenLinks-PvdA (+0,8 pp) hier hoger en DENK (−2,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.805 | 28,0% | 30,2% | −2,2 pp |
| VVD | 1.216 | 18,9% | 16,1% | +2,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 866 | 13,4% | 12,6% | +0,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 790 | 12,3% | 11,8% | +0,4 pp |
| D66 | 378 | 5,9% | 5,0% | +0,8 pp |
| SP | 230 | 3,6% | 3,3% | +0,3 pp |
| CDA | 205 | 3,2% | 2,4% | +0,8 pp |
| DENK | 192 | 3,0% | 5,2% | −2,3 pp |
| BBB | 191 | 3,0% | 3,3% | −0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 124 | 1,9% | 2,8% | −0,8 pp |
| Partij voor de Dieren | 93 | 1,4% | 1,7% | −0,2 pp |
| Volt | 88 | 1,4% | 1,4% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 87 | 1,4% | 1,2% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 52 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| JA21 | 42 | 0,7% | 0,6% | +0,0 pp |
| SGP | 25 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 17 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp |
| BIJ1 | 10 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp |
| Splinter | 7 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
Stembureaus in Tiel-Noord
- Drumptse Hof Drumpt · 4003 GA · 1.900 stemmen · PVV 27%
- Centrum Westroyen Westroijen · 4003 AL · 1.627 stemmen · PVV 34%
- Verpleeghuis Vrijthof Elzenpas · 4003 CA · 1.502 stemmen · VVD 23%
- Wielersportcentrum de Betuwe Rauwenhof e.o. · 4006 MC · 1.412 stemmen · PVV 31%
Andere wijken in Tiel
- Tiel kern 11.126 stemmen · PVV 32%
- Tiel-Zuid 4.403 stemmen · PVV 30%
- Wadenoijen en Kapel Avezaath 1.318 stemmen · PVV 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.