Stembureau Stembureau Buurthuis De Oudelandse Hoeve in Terneuzen
Postcode 4536 ES · Wijk Terneuzen Zuid
Hier waren 489 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Terneuzen) en zijn 485 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 106 | 21,9% | 18,6% | +3,3 pp | 2,6% |
| TOP/GEMEENTEBELANGEN | 84 | 17,3% | 16,3% | +1,0 pp | 2,4% |
| Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS | 50 | 10,3% | 9,7% | +0,6 pp | 2,4% |
| Hart voor Terneuzen | 37 | 7,6% | 4,7% | +3,0 pp | 3,7% |
| Sociaal Terneuzen | 36 | 7,4% | 2,7% | +4,7 pp | 6,1% |
| CDA | 33 | 6,8% | 13,1% | −6,3 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 25 | 5,2% | 4,2% | +0,9 pp | 2,7% |
| SGP | 21 | 4,3% | 6,2% | −1,9 pp | 1,6% |
| D66 | 18 | 3,7% | 4,4% | −0,7 pp | 1,9% |
| 50PLUS | 17 | 3,5% | 2,6% | +0,9 pp | 3,0% |
| SP | 16 | 3,3% | 3,1% | +0,2 pp | 2,4% |
| VVD | 12 | 2,5% | 7,9% | −5,5 pp | 0,7% |
| Terneuzen Sterk | 12 | 2,5% | 1,8% | +0,6 pp | 3,0% |
| Sociaal Democraten Terneuzen | 11 | 2,3% | 3,1% | −0,8 pp | 1,7% |
| BVNL | 7 | 1,4% | 1,5% | −0,0 pp | 2,2% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Terneuzen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Patrick van der Hoeff (PVV) · 59 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Laszlo van de Voorde (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 35 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Wilson Kazungu (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 24 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Jack Begijn (CDA) · 21 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Dert Vlaander (SGP) · 16 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Ingrid Wojtal (Sociaal Terneuzen) · 16 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jos Verdurmen (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 15 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- India Zandman (PVV) · 15 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Miranda de Kok (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Edith Kuitert (SP) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Pieter Jan Esselbrugge (D66) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Henk Eerkes (ChristenUnie) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Johan Hessing (Hart voor Terneuzen) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Honoré Reuling (50PLUS) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jeroen de Buck (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in Terneuzen.
- Qua gewicht is dit het 26e van de 29 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Terneuzen en 0,0064% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Terneuzen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 430 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 59 |
| Toegelaten kiezers | 489 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 489 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,82% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Terneuzen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Terneuzen
- Stembureau Gemeenschapshuis 't Kaaike 508 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 30%
- Stembureau Oud Gereformeerde Gemeente 396 stemmen · PVV 15%
- Stembureau GPOWN de Sterrenpracht 530 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 21%
- Stembureau Mobiel stembureau 1 311 stemmen · PVV 17%
- Stembureau SVRZ Ter Schorre 568 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 21%
- Stembureau Mobiel stembureau 2 264 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.