Stembureau Stembureau Mobiel stembureau 1 in Terneuzen
Postcode 4575 NG · Wijk Kern Overslag
Hier waren 314 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Terneuzen) en zijn 311 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 53 | 17,0% | 18,6% | −1,5 pp | 1,3% |
| Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS | 45 | 14,5% | 9,7% | +4,7 pp | 2,1% |
| TOP/GEMEENTEBELANGEN | 36 | 11,6% | 16,3% | −4,8 pp | 1,0% |
| CDA | 36 | 11,6% | 13,1% | −1,5 pp | 1,3% |
| SGP | 32 | 10,3% | 6,2% | +4,0 pp | 2,4% |
| Sociaal Democraten Terneuzen | 23 | 7,4% | 3,1% | +4,3 pp | 3,5% |
| Hart voor Terneuzen | 19 | 6,1% | 4,7% | +1,5 pp | 1,9% |
| VVD | 17 | 5,5% | 7,9% | −2,5 pp | 1,0% |
| SP | 12 | 3,9% | 3,1% | +0,7 pp | 1,8% |
| D66 | 11 | 3,5% | 4,4% | −0,9 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 9 | 2,9% | 4,2% | −1,3 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 8 | 2,6% | 2,6% | −0,0 pp | 1,4% |
| Terneuzen Sterk | 4 | 1,3% | 1,8% | −0,5 pp | 1,0% |
| Sociaal Terneuzen | 3 | 1,0% | 2,7% | −1,8 pp | 0,5% |
| BVNL | 3 | 1,0% | 1,5% | −0,5 pp | 0,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Terneuzen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Patrick van der Hoeff (PVV) · 37 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
- Laszlo van de Voorde (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 22 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Dert Vlaander (SGP) · 15 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Linda Seghers (Sociaal Democraten Terneuzen) · 14 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jack Begijn (CDA) · 13 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Jos Verdurmen (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 12 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Valentijn Rammeloo (VVD) · 11 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jeroen de Buck (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 10 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Miranda de Kok (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Henk Eerkes (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marco Waverijn (SGP) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Cindy Hamelink (CDA) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Pieter Jan Esselbrugge (D66) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Honoré Reuling (50PLUS) · 5 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Edith Kuitert (SP) · 5 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: TOP/GEMEENTEBELANGEN haalde hier −4,8 pp minder dan gemiddeld in Terneuzen.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 29 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Terneuzen en 0,0041% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 69 stemmen in Terneuzen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 280 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 34 |
| Toegelaten kiezers | 314 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 314 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,96% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Terneuzen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Terneuzen
- Stembureau Oud Gereformeerde Gemeente 396 stemmen · PVV 15%
- Stembureau Mobiel stembureau 2 264 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 21%
- Stembureau Buurthuis De Oudelandse Hoeve 485 stemmen · PVV 22%
- Stembureau Gemeenschapshuis 't Kaaike 508 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 30%
- Stembureau GPOWN de Sterrenpracht 530 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 21%
- Stembureau SVRZ Ter Schorre 568 stemmen · TOP/GEMEENTEBELANGEN 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.