Stembureau Tennisvereniging Drachten in Smallingerland (2023)
Postcode 9207 AB · Wijk De Folgeren
Hier zijn 829 geldige stemmen uitgebracht. Nieuw Sociaal Contract werd hier de grootste met 18,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuw Sociaal Contract | 154 | 18,6% | 17,1% | +1,5 pp | 2,6% |
| VVD | 152 | 18,3% | 10,2% | +8,1 pp | 4,3% |
| PVV | 144 | 17,4% | 24,4% | −7,0 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 130 | 15,7% | 14,5% | +1,2 pp | 2,6% |
| CDA | 61 | 7,4% | 5,4% | +2,0 pp | 3,3% |
| D66 | 43 | 5,2% | 4,1% | +1,1 pp | 3,1% |
| ChristenUnie | 38 | 4,6% | 5,5% | −0,9 pp | 2,0% |
| BBB | 27 | 3,3% | 5,4% | −2,1 pp | 1,5% |
| SP | 21 | 2,5% | 3,7% | −1,1 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 16 | 1,9% | 3,2% | −1,3 pp | 1,5% |
| SGP | 12 | 1,4% | 1,8% | −0,4 pp | 1,9% |
| Volt | 8 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 3,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,8% | 0,8% | +0,1 pp | 2,7% |
| Partij voor de Dieren | 7 | 0,8% | 1,5% | −0,6 pp | 1,4% |
| 50PLUS | 6 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 3,9% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 7,7% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,7% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| JA21 | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Smallingerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,1 pp meer dan gemiddeld in Smallingerland.
- Qua gewicht is dit het 26e van de 34 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Smallingerland en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Smallingerland komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Smallingerland
- Lokaliteit De Nije Kompe Dr.comp. 830 stemmen · PVV 29%
- Verzorgingscentrum De Warrenhove 828 stemmen · PVV 22%
- Fonteinkerk 883 stemmen · PVV 33%
- Royal Mission School 824 stemmen · PVV 33%
- Sporthal de Drait (2) 914 stemmen · PVV 21%
- Drachtster Boys 756 stemmen · VVD 22%
Alle stembureaus in Smallingerland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.