Stembureau Lokaliteit De Nije Kompe Dr.comp. in Smallingerland (2023)
Postcode 9222 NA · Wijk Buitengebied Oost
Hier zijn 830 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 29,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 241 | 29,0% | 24,4% | +4,7 pp | 2,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 132 | 15,9% | 17,1% | −1,2 pp | 2,2% |
| BBB | 106 | 12,8% | 5,4% | +7,4 pp | 5,8% |
| GroenLinks-PvdA | 88 | 10,6% | 14,5% | −3,9 pp | 1,8% |
| VVD | 47 | 5,7% | 10,2% | −4,5 pp | 1,3% |
| CDA | 37 | 4,5% | 5,4% | −0,9 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 33 | 4,0% | 5,5% | −1,5 pp | 1,8% |
| D66 | 30 | 3,6% | 4,1% | −0,5 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 29 | 3,5% | 3,2% | +0,3 pp | 2,6% |
| SP | 29 | 3,5% | 3,7% | −0,2 pp | 2,3% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 2,4% | 1,5% | +1,0 pp | 4,0% |
| SGP | 17 | 2,0% | 1,8% | +0,2 pp | 2,7% |
| 50PLUS | 5 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 3,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp | 1,9% |
| JA21 | 5 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 2,8% |
| Volt | 4 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 1,7% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 6,7% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Smallingerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier +7,4 pp meer dan gemiddeld in Smallingerland.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 34 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Smallingerland en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Smallingerland komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Smallingerland
- Fonteinkerk 883 stemmen · PVV 33%
- Tennisvereniging Drachten 829 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 19%
- Sporthal de Drait (2) 914 stemmen · PVV 21%
- Verzorgingscentrum De Warrenhove 828 stemmen · PVV 22%
- Dorpshuis It Werflân 957 stemmen · PVV 24%
- Royal Mission School 824 stemmen · PVV 33%
Alle stembureaus in Smallingerland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.