Stembureau Sporthal De Drait (1) in Smallingerland (2023)
Postcode 9204 CM · Wijk De Drait
Hier zijn 981 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 204 | 20,8% | 14,5% | +6,3 pp | 4,1% |
| PVV | 174 | 17,7% | 24,4% | −6,6 pp | 2,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 170 | 17,3% | 17,1% | +0,2 pp | 2,9% |
| VVD | 115 | 11,7% | 10,2% | +1,5 pp | 3,3% |
| D66 | 64 | 6,5% | 4,1% | +2,4 pp | 4,5% |
| ChristenUnie | 60 | 6,1% | 5,5% | +0,7 pp | 3,2% |
| CDA | 45 | 4,6% | 5,4% | −0,8 pp | 2,4% |
| BBB | 34 | 3,5% | 5,4% | −1,9 pp | 1,8% |
| SP | 29 | 3,0% | 3,7% | −0,7 pp | 2,3% |
| Forum voor Democratie | 22 | 2,2% | 3,2% | −0,9 pp | 2,0% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 1,8% | 1,5% | +0,4 pp | 3,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 1,0% | 0,8% | +0,3 pp | 3,8% |
| Volt | 10 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 4,3% |
| JA21 | 7 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp | 4,0% |
| DENK | 5 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 3,3% |
| SGP | 5 | 0,5% | 1,8% | −1,3 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 2,0% |
| BIJ1 | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 3,9% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 6,7% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,6% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,4% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Smallingerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −6,6 pp minder dan gemiddeld in Smallingerland.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 34 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in Smallingerland en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Smallingerland komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Smallingerland
- Wijkcentrum De Kouwe 989 stemmen · PVV 42%
- De Naturij 969 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Sportcentrum Drachten (2) 1.071 stemmen · PVV 27%
- Dorpshuis It Werflân 957 stemmen · PVV 24%
- Basisschool 't Tweespan 1.106 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Sporthal de Drait (2) 914 stemmen · PVV 21%
Alle stembureaus in Smallingerland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.