Stembureau Sporthal De Drait in Smallingerland (2022)
Postcode 9204 CM · Wijk De Drait
Hier waren 566 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Smallingerland) en zijn 564 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 15,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 86 | 15,2% | 14,1% | +1,2 pp | 2,7% |
| PvdA | 72 | 12,8% | 12,4% | +0,4 pp | 2,5% |
| ELP | 67 | 11,9% | 9,5% | +2,4 pp | 3,1% |
| D66 | 67 | 11,9% | 7,2% | +4,7 pp | 4,1% |
| CDA | 63 | 11,2% | 14,7% | −3,5 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 55 | 9,8% | 7,4% | +2,4 pp | 3,2% |
| SP | 51 | 9,0% | 9,8% | −0,8 pp | 2,3% |
| Smallingerlands Belang | 47 | 8,3% | 9,3% | −1,0 pp | 2,2% |
| VVD | 36 | 6,4% | 8,5% | −2,1 pp | 1,8% |
| FNP | 11 | 2,0% | 5,4% | −3,4 pp | 0,9% |
| JEZUS LEEFT | 9 | 1,6% | 1,8% | −0,2 pp | 2,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Smallingerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sebastiaan Roelofs (ChristenUnie) · 47 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Yntze de Vries (ELP) · 41 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Lucienne Meinsma (GROENLINKS) · 40 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Tjebbe van der Meer (CDA) · 34 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Ronald van der Molen (SP) · 30 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Roy Postma-Drent (D66) · 29 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Anton Pieters (PvdA) · 28 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Dinie Mulder (PvdA) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jantine Klasema-Meister (D66) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marco Molhoek (VVD) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Evan Meijer (D66) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Dennis Bekius (Smallingerlands Belang) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Corrie Ponne (ChristenUnie) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Johanna Mast-Nikkels (Smallingerlands Belang) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Zahraa Al-Daraaj (PvdA) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,7 pp meer dan gemiddeld in Smallingerland.
- Qua gewicht is dit het 21e van de 41 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Smallingerland en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Smallingerland komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 519 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 566 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 566 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Smallingerland en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Smallingerland
- Kerk de Oase 575 stemmen · CDA 20%
- Het gemeentehuis 562 stemmen · PvdA 16%
- De Naturij 605 stemmen · ChristenUnie 16%
- Dansschool Studio to B 545 stemmen · CDA 17%
- Tienersoos Place 2 B (Dr.vaart) 633 stemmen · VVD 21%
- Lokaliteit De Nije Kompe Dr.comp. 533 stemmen · CDA 16%
Alle stembureaus in Smallingerland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.