Hoe stemde Sliedrecht-Oost in Sliedrecht in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Middenveer, Vogelbuurt-Noord, Vogelbuurt-Zuid, De Grienden
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Sliedrecht-Oost 4.861 geldige stemmen uitgebracht (31,9% van alle stemmen in Sliedrecht). PVV werd hier de grootste met 28,4%. Vergeleken met heel Sliedrecht scoorden PVV (+2,5 pp) en CDA (+0,5 pp) hier hoger en SGP (−2,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.379 | 28,4% | 25,8% | +2,5 pp |
| SGP | 624 | 12,8% | 15,7% | −2,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 575 | 11,8% | 11,4% | +0,4 pp |
| VVD | 558 | 11,5% | 11,6% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 342 | 7,0% | 7,8% | −0,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 324 | 6,7% | 7,5% | −0,8 pp |
| CDA | 238 | 4,9% | 4,4% | +0,5 pp |
| SP | 141 | 2,9% | 2,6% | +0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 140 | 2,9% | 2,6% | +0,3 pp |
| D66 | 134 | 2,8% | 2,8% | −0,0 pp |
| DENK | 107 | 2,2% | 1,4% | +0,8 pp |
| BBB | 97 | 2,0% | 2,3% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 61 | 1,3% | 1,2% | +0,0 pp |
| JA21 | 45 | 0,9% | 0,9% | +0,0 pp |
| Volt | 28 | 0,6% | 0,6% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 26 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 21 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 7 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Sliedrecht-Oost
- Sporthal De Stoep Middenveer · 3361 CH · 1.520 stemmen · PVV 29%
- Sporthal De Valk Vogelbuurt-Noord · 3362 GH · 1.448 stemmen · PVV 32%
- Tuinfluiterflat Vogelbuurt-Zuid · 3362 NE · 1.041 stemmen · PVV 24%
- Appartementencomplex Arcadia De Grienden · 3362 KA · 852 stemmen · PVV 27%
Andere wijken in Sliedrecht
- Sliedrecht-Centrum 6.524 stemmen · PVV 24%
- Sliedrecht-West 3.850 stemmen · PVV 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.