Stembureau Brekers, Callantsoog in Schagen (2018)
Postcode 1759 NE · Wijk Callantsoog
Hier waren 201 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Schagen) en zijn 201 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 30,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 62 | 30,8% | 30,5% | +0,4 pp | 1,0% |
| VVD | 40 | 19,9% | 12,6% | +7,3 pp | 1,5% |
| JESS | 21 | 10,4% | 11,1% | −0,7 pp | 0,9% |
| Seniorenpartij Schagen | 19 | 9,5% | 14,2% | −4,7 pp | 0,7% |
| Duurzaam Schagen | 19 | 9,5% | 4,8% | +4,7 pp | 1,9% |
| PvdA | 12 | 6,0% | 9,0% | −3,0 pp | 0,6% |
| SP | 11 | 5,5% | 4,2% | +1,2 pp | 1,3% |
| GROENLINKS | 10 | 5,0% | 5,9% | −1,0 pp | 0,8% |
| D66 | 6 | 3,0% | 4,6% | −1,6 pp | 0,6% |
| Wens4U | 1 | 0,5% | 3,0% | −2,6 pp | 0,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Schagen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jelle Beemsterboer (CDA) · 30 stemmen · 14,9% van alle stemmen hier
- Ingo Kroon (VVD) · 17 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Gert Jan Slijkerman (CDA) · 12 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Thomas van der Ploeg (VVD) · 11 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Wim Rijnders (SP) · 10 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Sigge van der Veek (CDA) · 8 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Perry Vriend (Seniorenpartij Schagen) · 8 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Sjef Otto (JESS) · 8 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Friso Teerink (Duurzaam Schagen) · 8 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Hans Kröger (JESS) · 6 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Angelique van Wijk-Ligthart (VVD) · 4 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Arjan Ligthart (VVD) · 4 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marlene Talsma-Hoejenbos (PvdA) · 4 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Joke Kruit (JESS) · 4 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Frans Jansen (D66) · 4 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,3 pp meer dan gemiddeld in Schagen.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 24 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Schagen en 0,0030% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 102 stemmen in Schagen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 182 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 19 |
| Toegelaten kiezers | 201 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 201 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Schagen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Schagen
- Dinner Events, Burgerbrug 305 stemmen · CDA 29%
- Sportcomplex Oudesluis 308 stemmen · CDA 36%
- Stembureau de Bus 357 stemmen · CDA 24%
- Clusius College, Schagen 450 stemmen · CDA 22%
- Dorpsh. De Uijtkijk Sint Maartensbrug 592 stemmen · CDA 27%
- Dorpshuis Sint Maarten 617 stemmen · CDA 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.